12 Şubat 2014

Kia Otomotiv Aracımın Tork Konvektörü Arızalı

2007 Model Kia Sportage yeni sahip oldum. Seyir halindeyken motor arıza lambasının yandığını fark ettim. Yıllardır Shell'den yakıt almaktayım. Shell müşteri hizmetleri, en yakın servise çekin arızayı tespit ettirin dedi. Eğer yakıttan kaynaklı bir arıza olduysa hemen gerekli işlemleri yaptırın. Shell olarak üzerimize düşeni biz yapacağız dediler.

Servis aracımı teste soktuktan sonra bana Tork Konvektörü arızalı diyerek belge verdi. Benim arabam gibi olan diğer arabaları internet üzerinden araştırdığımda aynı arızaların olduğunu gördüm. Anladım ki, bu arıza fabrikasyon. Bu aracımın fabrikasyon arızasını giderilmesini istiyorum.

Yüksel 2.347 Okunma

Cevaplar

  • Yüksel 12 Şubat 2014

    Sayın Yetkili, Müşteri Hizmetleriniz görevlisi Sinem Hanımla bu konuda görüşme yaptım. Kendileri aracı yılından dolayı garanti kapsamına girmediğini bildirmişlerdir. Bu arızalar kronik ve fabrikasyon olduğundan herhangi bir şekilde araç sahibine çağrı yapılmadığı ve arıza o yıllarda lüks etmediğinden yetkili servislere gidilmediğini öğrendim. Ayrıca bu arıza arabada ne zaman lüksedeceğide bilinmemektedir. Bundan dolayı benden önceki araç sahibide gitmemiştir. Bu arıza şuan meydana gelmiştir. Ankara da özel servisleri ve ilgili şanzıman tamir firmalarında bu araçlarda devamlı bu sorun meydana geldiklerini de sözlü olarak bildirmişlerdir. Aracımın 2007 model olduğundan, fabrikasyon ve kronik arızanın Kia yetkili servislerinin birinde garanti kapsamında değiştirilmesini tekrar arz ederim.

  • Kia Temsilcisi12 Şubat 2014

    Değerli müşterimiz, Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvuru kaydınız oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletilmiştir. Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri İlişkileri Yetkilimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir. Görüş,öneri ve talepleriniz için www.kia.com.tr internet sitemizden ya da 0850 222 5 542 no lu Kia İletişim Merkezimizdende bizlere ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön