18 Kasım 2014

Kia Düşük Hızda Aracımın Freni Tutmuyor.

Kia Ceed 2011 kullanıyorum ve frenlerinden çok şikayetçiyim. Özellikle düşük hızda seyrederken ani olarak durmam gerektiğinde araç durmuyor ABS devreye giriyor ve araç akmaya devam ediyor. Daha önce pek çok aynı sınıf araç kullandım fakat hiçbiri bu araç kadar kendimi kötü hissettirmemişti.

İnternetten baktığımda benimle aynı sorunu yaşayan onlarca araç sahibi olduğunu görüyorum. Kia servisine aracımı gösterdim herhangi bir yazılım güncellemesi yok. Servisteki arkadaşlar sonunun farkındalar ancak çözümü olmadığı için elleri kolları bağlı. Şimdi buradan yazıyorum aracıma kamera taktırdım ve eğer frenler yüzünden bir kaza yaşarsam Çelik motoru dava hakkımın saklı olduğununu beyan ederim.

Oğuz 3.049 Okunma

Cevaplar

  • Oğuz 20 Mart 2015

    Aracı Kia merkezin belirttiği gibi servise tekrar götürdüm. Aracın üzerinde orijinal balatalar olup olmadığı kontrol edildi balatalar orijinal çıktı. Değişme zamanı geldiği için balatalar değişti. Sorunun balatalar henüz bitmemişken de olduğunu söyledim. Aracı aldığımdan beri, yazlık kışlık lastikle, kuru, ıslak, sıcak, soğuk havada, her panik fren yaptığımda aynı sorun var. Bu araçta bir yazılım ya da daha başka donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Araç ile balata değişiminden sonra deneme sürüşüne çıktık, kış lastikleri olduğu için kayma olabileceği söylendi, zaten sorunun balatalardan olmadığını bildiğim için ustayı zorlamadım. Olursa güncellemeleri paylaşacağım.

  • Oğuz 21 Kasım 2014

    Arandım ancak önerdikleri çözümü zaten uygulamıştım. Henüz çözüm üretilmedi.

  • Kia Temsilcisi18 Kasım 2014

    Değerli müşterimiz, Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvuru kaydınız oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletilmiştir. Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri İlişkileri Yetkilimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir. Görüş,öneri ve talepleriniz için www.kia.com.tr internet sitemizden ya da 0850 222 5 542 no lu Kia İletişim Merkezimizdende bizlere ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön