Kia Bakımdan Yeni Çıkan Aracımın Aküsü Bitti.

Mehmet A. |

Kia Sportage Haziran 2011 trafiğe çıkış 184 beygir yeni nesil motora sahip 2.0 CRDİ premium 5 yıl garantili aracımı önceki gün 75000 km bakımı için Yeşil Batman Kia servisine götürdüm. Aracımın bakımları gerçekleştirildi 45 ayrı noktada kontrolü sağlanacağı söylendi. Bakım + ön iki fren diski ve iki balatası da değiştirildi 1400 TL bakım ücreti ödedim ki indirim de yaptılar. Sonra aracımı alıp kapının önüne bıraktım. İşe gitmek için aracı açmaya çalıştım kapı açılmadı manuel açtım. Anahtarı orta konsoldaki yerine yerleştirdim Starta bastım ama araba çalışmadı. Daha bakımdan yeni çıkmış arabamın aküsü bitmiş. Servis arabanın aküsünü kontrol etmemiş. Müşteri hizmetleri garantiye girmez dedi.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet A.
  25 Haziran
  11:25

  Bu kadar zaman geçmesine rağmen bir cevap yok.
  Güncel.

 • Mehmet A.
  28 Ocak
  09:56

  24 gün geçmesine rağmen Kia adına hiç kimse aramadı. Bir de otomatik cevap yazmışlar...

 • 04 Ocak
  16:35

  Değerli müşterimiz,
  Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Başvuru kaydınız oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletilmiştir.
  Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri İlişkileri Yetkilimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir.

  Görüş,öneri ve talepleriniz için www.kia.com.tr internet sitemizden ya da 0850 222 5 542 no lu Kia İletişim Merkezimizdende bizlere ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla.

 • Mehmet A.
  29 Aralık
  19:45

  kaç gün oldu hala cevap yok..

 • Mehmet A.
  26 Aralık
  18:21

  Dün arabasız kalmam ve hafta sonu da araca ihtiyacımın olması dolayısıyla mecburen aracımın akü ücretini de (250 TL) ödeyip aracımı aldım. Kia yetkililerinden cevap ta gelmedi arayan soran da olmadı. Muhtemelen buraya da standart bir cevap yazılır artık!

 • Mehmet A.
  25 Aralık
  23:56

  Müşteri hizmetleri ile görüşmemde kendilerine servisin akü kontrolünü gerçekleştirmediğinden kaynaklı ortaya çıkan bu durumu anlattım kayıt aldık dediler. Sonra beni tekrar aradılar servisimiz kontrolü sağlamış dediler. Peki bir kez daha soruyorum bu akü zayıf olsa bu kadar kısa zamanda nasıl biter? Servis bana bakım sırasında akünüz zayıf dese ben onu da değiştirmez miydim ama yok bana bu bilgi verilmedi. Kia yol yardımı aradım servisten gelirlerse ve garantiye girmeyen bir durum var ise ücretini ödemelisiniz de dedi bundan da şikayetçiyim. Yani daha bakımdan yeni çıkmış araç arıza yapıyor ve bundan da ücret talep ediliyor. 5 yıl garanti diye reklam yapmaktasınız ancak o garanti sadece mekanik. Yani Kia aracınız var ise 2 yıl 60000 km yi geçerse Kia aracına sahip çıkmayarak marka değerini düşürüyor. Aracımın aküsünün garanti kapsamında değişimini ve özür dilemeleri bekliyorum.