25 Nisan 2014

Kemal Tanca Ürünün Arkasında Durmuyor

18.12.2013 Tarihinde Gebze Center' deki Kemal Tanca mağazasından rugan ayakkabı aldım. Ortalama 3 aylık bir kullanım sonrasında ayakkabıların her ikisinde de yanlardan açılma oldu. 12.04.2014'de mağazaya gittim ve mağaza müdürüyle görüştüm. Silikon yapıştırıcı kullanıldığını yapışma esnasında hava alma durumu olduysa bundan dolayı kaynaklanabileceğini belirtti.


Ürünün incelenmesini istediğimi ve iadesini talep ettiğimi belirttim. Yaklaşık bir hafta sonra geri dönüş yaptılar ve üründe herhangi bir hata olmadığını kullanıcı kaynaklı hata olduğunu belirttiler. Ayakkabıları giyerken kereta kullanarak giyiyorum, kundura ayakkabıyla halı sahada maçta yapmadım. Kemal Tanca ürününe sahip çık.

Yusuf 165 Okunma

Cevaplar

  • Yusuf25 Aralık 2015

    Yaklaşık 3 hafta önce şikayetim karara bağlandı. Çıkan Hakem Heyeti kararı; "Dosyadaki bilgi, belge ve bilirkişi raporu incelendi. Bilirkişi raporunda şikayete konu olan ayakkabıda oluşan deformasyonun kullanımdan değil malzemeden kaynaklandığı yönünde rapor vermiştir. Dosyadaki deliller ile bilirkişi raporu dikkate alındığında ayakkabıda oluşan deformasyonun kullanım hatasından kaynaklanmadığı kanaatine varılmıştır. Bu nedenlerle talebin kabulüne 6502 sayılı tüketici korunması hakkındaki kanunun 11. maddesinde yer alan tüketici bu durumda seçimlilik haklarını kullanabilir. Satıcı bu talebi red edemez. 142,03 TL paramı iade ettiler. 16,00 TL tebligat ve 129,73 TL bilirkişi masrafı ödediler.

  • Kemal Tanca Temsilcisi25 Nisan 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim tarafımızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında 25.04.2014 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Kemal Tanca Müşteri İlişkileri Departmanı.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön