Katılımevim'de 30 BİN Tl Katılım Payımın Hiçbirini Alamıyorum

Talha Talha4 hafta önce

Yaklaşık 1 yıl önce girmiş olduğum Katılımevim'e katılım payından sonra ekonomik sıkıntımdan ötürü, dükkanımızı kapatmak zorunda kaldık. Daha sonra askere gitmek zorunda kaldım. Ve 13 ay kadar bir ödeme yapamadım. Şu anda çalışmıyorum. Ve bu borcu her ödeyemediğim ay için teslimat 1 ay ileriye gidiyor.

 Şu anda maddi olarak çok sıkıntıda olduğumu söylememe rağmen hiçbir yardımcı olunmadı. Ödediğim 30 bin liranın şirketin karı ve masrafı olduğu söylendi. Bütün parayı almak gibi bir amacım yok. Masrafı çıkartın ama şu anda bu durumda ufak paralar bile çok değerli anlamanızı umuyorum... Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevaplar

Katılımevim Logo Katılımevim 3 hafta önce

Merhaba Talha Bey Paylaşmış olduğunuz durumla ilgili olarak detaylı inceleme yapılmıştır. İncelemede Ocak ayında imzalamış olduğunuz sözleşme kayıtları esas alınmıştır. Yapılan inceleme sonrasında aşağıdaki noktaları paylaşmak isteriz; 1-Islak imzasınız bulunan sözleşmenin 10. Maddesinde de belirtildiği gibi, cayma hakkı 15 gündür. Bu süre yasalarla garanti altına alınmış hakkınızdır. Şikayeti ilettiğiniz tarih dikkate alındığında, cayma süresinin geçtiği belirlenmiştir. İmzalanan sözleşmenin 11.2 maddesinde belirtildiği gibi cayma şartları gerçekleşmediği için katılım ücretinde bir ücret iadesi söz konusu olmamaktadır. 2-Islak imzanız bulunan sözleşmenin 11.4 maddesinde; Üye ayrılma dilekçesini verdiğiniz tarihten itibaren 3 ay içerisinde ödediği taksit bedellerin iade işlemleri yapılır . Çözüm merkezimiz ile yapılan görüşmeye istinaden sizlere sunulan taksit dondurmaları ödediğiniz takdirde sisteme devam edebilirsiniz. Müşterilerimizle imzalanan sözleşmelerde hakları açık şekilde kayıt altına alınmaktadır. Paylaştığınız durumla ilgili yapılan incelemede tüm sürecin hukuka uygun olarak ilerlediği tespit edilmiştir. Katılımevim’de müşteri memnuniyeti esastır. Tüm süreçler yasalara uygun olarak gerçekleşmektedir. Bilginize sunarız, Katılımevim Çözüm Merkezi

Katılımevim Logo Katılımevim 4 hafta önce

Merhaba Talha Bey başvurunuz tarafımıza ulaşmıştır,en kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Gökhan 5 gün önce  

  Bilmediğiniz bir sisteme niye giriyorsunuz. Saadet zinciri gibi benim gözümde.

 • profile-icon Koray 1 hafta önce  

  Tüketici Mahkemesi'ne dava aç ben öyle yaptım.

 • profile-icon Mücahit 3 hafta önce  

  Sözleşmenizi ve ödemelerin dekont suretlerini ekleyip dilekçeyle Hakem Heyeti'ne başvurun. Haksız şart olduğunu, araçsatış söz. Nin noterde, evsatış söznin tapuda yapılması gerektiğini söz. Nin geçersiz olduğunu belirtip tüm ödemeleri geri isteyin.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Koray 1 hafta önce  

  Hakem Heyeti değil Tüketici Mahkemesinde dava açması gerekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular