Toplam çözüm sayısı
..
Karşıyaka Belediyesi ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Orhan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Karşıyaka Belediyesi Kaldırıma Yeraltı Çöp Konteyneri Park Etmiş

1921görüntüleme
Orhan
Orhan 29 Kasım 2020 12:09
Çözüldü Çözüldü
Orhan'ın Teşekkür Mesajı
“Konuya duyarlılık gösterip ilgilendiği için Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Dr... Cemil Tugay'a çok teşekkür ediyorum...”

İzmir ili, Karşıyaka ilcesinden “muhteşem hizmet”. Bırakın engelli vatandaşları, sağlıklı vatandaşların bile yürümekte zorlandığı kaldırımlara yer altı çöp konteyneri montaj hizmetini vererek kaldırımları yürünmez hale getiren bu projeyi alkışlıyoruz.

Doğru ya. Vatandaşın ne önemi var bu ülkede. Yaptım oldu mantığı her kuruma sirayet etmiş. Vatandaştan gelen şikayetlerin hiçbir değeri yok.

“Kaldırımlar, medeniyetin bir ölçüsüdür.” "Bir ülkenin uygarlık düzeyi, kaldırım yüksekliği ile ters orantılıdır." "Yani kaldırım ne kadar az yüksekse yoldan, ülke o kadar uygardır" Çünkü o kentin sokaklarında, yaşlılar, çocuklar, bebekler, sakatlar da dolaşıyor. Kaldırımların genişliği düşürülerek, yüksekliği artırılarak ve dahi kaldırım değil, yol genişletilerek, kaldırımları devasa konteynerlerle yürünmez hale getiren çalışmalar vatandaşın memnuniyetine cellatlık yapmaktır.

Evimin bulunduğu sokakta birkaç gündür kaldırımda ve kaldırımın yola taşan kısmında bir çukur kazıldığını görmüş bir anlam verememiştim. Daha sonra gördüm ki kaldırıma kazılan çukur yeraltı çöp konteyneri montajı içinmiş. Kaldırımlara park eden araçtan farkı kalmamış. Ha kaldırıma bir araç park etmiş, ha kaldırıma devasa bir yeraltı çöp konteyneri konmuş. Hiç fark etmiyor.

Belediyenin Face sayfasından serzenişte bulundum. Bana yine aynı Messenger üzerinden kayıt almak için adres, telefon, isim bilgilerini istediler. Hemen verdim. Düşündüm ki memnuniyetsizliğim önemsenmiş ve gereği yapılacak. Hatta konteyneri koydukları kaldırımın karşısında bir cep var. Yani düz ayak. Orası daha uygundur diyerek alternatif yer olarak düşüncemi sundum. Ayrıca fotoğraflarını çekip gönderdim. Cevap dahi vermediler.

Bir hafta sonra belediye ekibi gelip montaj safhasında olan konteynerin tamamlanma çalışmasına devam ettiler. Çalışmaların fotoğraflarını çektim.

Yani belediyeye oy vermiş biri olarak meğer yok hükmündeymişim.  Olsun varsın ben şikayetimi ve belediyenin bu umursamaz tavrını her ortamda dile getirmeye, paylaşmaya çalışacağım.

Orhan
Orhan11 Aralık 2020 00:50

Konuya duyarlılık gösterip ilgilendiği için Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Dr... Cemil Tugay'a çok teşekkür ediyorum...

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 08 Ağustos 21:33

İzmir Karşıyaka zübeyde hmm Mahallesi TOKİ konutları na hizmet alamıyoruz. Karşıyaka Belediyesi çöp almaktan başka bir hizmet vermiyor. Savunması ise, orası site biz siteye hizmet vermiyoruz olmuştur. Sokaklar çöp dolu. Park ve bahçe bakimi sıfır... Parklar parçalanmış halde... Belediye başkanına bi...

profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Temmuz 01:41

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Karşıyaka Belediyesi - Örnekköy - Mahallesi 7416. Sokak, çöp konteynerini sokağın ortasına koymuşlar. Yan tarafı araç park alanı. Araç geçişi sıkıntılı, aracımı sürttüm bu nedenle. Bir an önce kaldırılmasını rica ediyorum.

profile
 • 0görüntüleme
 • 03 Temmuz 22:59

Bahariye Mahallesi 1877 sok. No:***ata apt. Karşıyaka/İzmir adresindeki oto park ve apartman girişi kedi sürüsü ile doludur. Ben zemin katta daire 1'de kedi pislikleri pis kokusu ayrıca balkona çıkamıyorum pencere açamıyorum çok mağdur oluyorum ayrıca bu kadar sıkıntılarım yetmezmiş gibi balkon tell...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 06 Nisan 19:18

6440/3 sokakta oturmaktayım. Arabamı park etmek istediğimde bütün park yerlerinin dükkan sahiplerinin duba vb... Şeylerle işgal edildiğini görüyorum. Arabamı park etmek istediğim zamanda itirazda bulunuyorlar. Dükkan sahiplerinin ikazı ve bizim sokak olarak mağduriyetimizin önlenmesini arz ederim

profile
 • 0görüntüleme
 • 04 Kasım 2020 14:48

1734 sokakta bulunan esnafların hepsinin sokaklara masa ve sandalye koymaları yaya ve araç trafiğini engellemeleri bunun ile birlikte park yerlerini engellemeleri ve yaklaşık 3 senedir belediyenin bu tarz esnaflara hiçbir müdahalede bulunmamasıdır. Sokaklarımız bizlerin yaşam alanları olarak geçmekt...

profile
 • 0görüntüleme
 • 26 Eylül 2020 13:37

1675 sokak no *in karşısında yapılan seçkin inşaatın Beton dökme işlemleri sırasında Beton taşa ait 09 ***52 plakalı pompa makinesinde oluşan hidrolik patlaması sonucunda sokakta park halinde bulunan pek çok araca (35 ****03,17 ***0 vd) ve yol ve kaldırımlara hidrolik yağı yoğun bir şekilde sıçramış...