01 Temmuz 2014

Karaderili Şirketler Grubu'tan Satışın İptalini İstiyorum.

Eşimle ben 28/06/2014 tarihinde KRD Grup'un Şifa Tur Ltd. Şti düzenlemiş olduğu bir davete katıldık. Bize de devre tatil satışı yaptılar. Fiyat makul gelmişti. Sikayetvar'daki yorumları göz önüne aldığımız zaman kararımızın yanlış olduğu kanaatine vardık. O gece senetler imzalandı. Biz kararımızdan vazgeçtik. Şu anda ne yapabileceğimizle ilgili tavsiyeler vermek istiyoruz.

Hemen cayma hakkımızı kullanacağız, senetlerin iadesi, sözleşme iptali ve peşinatın iadesi için avukata verilmesi halinde karşı tarafa daha maliyetli masraflı olacaktır. Tercih kendilerinin, süreç uzayacaktır, ancak kendilerine masrafı daha fazla olacaktır ve bu tür firmaların medyada yer almasını sağlamaya davet ediyorum.

Zeki 7.350 Okunma

Cevaplar

  • Zeki 06 Temmuz 2014

    Tüketici hakem heyetine gittim ve onlarda cayma bildirimini doldurup posta ile taahhütlü göndermemin yeterli olacağını söylediler ve aynen yaptım.Sanırım sözleşmede yazılı adreste kimse olmadığı belrtiliyor internette ve muhtemelen geri dönecek. Sözleşmedeki adreste olmamaları onların adına inandırıcılıklarını kaybettiren bir durum olur. Yasal olarakta ayrıca cezai işlem gerektiren bir durumdur.Cayma bildiriminde belirtilen 20Günün içinde imzalı evrakların iadesi,peşinatın iadesi gerekmekte. Diyelim ki olmadı, o zaman da valiliklerdeki il ticaret müdürlüklerine başvurup, icra işlemleri başlatılır diye öğrendim.Ayrıca cayma bildirmini yasal süresi içinde göndermiş olmak sonraki ödeme ve atılan imzayla beraber sorumluluklarıımn iptali anlamına gelmekte.

  • Zeki 06 Temmuz 2014

    Firmayı artık tanıdım, ürünlerini anlatırken gösterdikleri çaba, ses tonu ve ilgi, geri dönüşte bulamıyorsunuz. Haklı olduğunuz halde, size karşı kolaylaştırıcı oldukları söylenemez.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön