28 Ekim 2016 #6803962

Karaca Home Defolu Ürün Bedeli İade Edilmedi

Ankara Gordion AVM Karaca Home'dan almış olduğumuz 12 kişilik porselen yemek takımı adrese gönderilecek şeklinde satın alındı. Muğla Ortaca'daki adrese desenleri bozuk, defolu ürün gönderildi. Firmanın talebi doğrultusunda takım iade edildi ve yeni takım eksik olarak geldi. Eksik olan kaseler kargo poşeti içerisinde kırılmış olarak geldi ve alınmadan iade edildi. Firmanın kaseleri uzun süre göndermemesi üzerine tüm ürün iade edilerek paranın iade edilmesi talep edildi. İade kredi kartına yapılacağı için biraz uzun süreceği belirtilmişti; ancak 15 Temmuz 2015'ten bu yana hala para iadesi yapılmadı.
Firmayla yapılan son görüşmede aradan çok süre geçtiği, kayıtların incelenmesinin vakit alacağı gibi oyalama ve unutturma senaryosu gündeme sokuldu.

Ali 674 Okunma

Cevaplar

 • Ali21 Aralık 2016

  Evet Sonunda para iadesi yapıldı. Beklediğim gibi bu bir buçuk yıllık geç ödem için de hiç kimse özür dileme gereği bile duymadı. Benim için Karaca Home diye bir firma alışveriş listemde yok. Tüm alışveriş yapacaklara da uyarım olsun; gözünüzle gördüğünüz ürünü kontrol ederek alın ve Adese gönderilerek alınacak kampanyalarda bu firmaya güvenmeyin.

 • Karaca Home Temsilcisi21 Aralık 2016

  Sayın Yetkili, Müşterimizin şikayeti ile ilgili işlemler sağlanmış olup para iadesi yapılmıştır. Karaca Müşteri Çözüm Merkezi

 • Ali08 Kasım 2016

  Karaca Home adından da anlaşılacağı üzere (ki biz anlayamadık) Türkleri kandırmayı marifet sayan ve defolu ürünlerle halkı kandırıp kedisine faizsiz fon yaratan bir firma. Olay şöyle: 1) Kampanya yapıyorsunuz, kaliteli ürün gösterip kampanya koşulları gereği gerçek ürünlerin adresinize gönderileceğini belirtiyorsunuz. 2) Defolu ürünü adrese gönderiyorsunuz, 3) Müşteri defolu ürünü kabul ederse, zaten stokta bekleyen defoluyu normal ürün fiyatına satmış oluyorsunuz. 5) Müşteri istemez ürünü iade ederse parayı iade etmeyip faizsiz finans hesabında müşteri uyanana kadar kullanıyorsunuz. Müşteri uyandığında da olabildiğince geç ödeme veya geç kaldın deyip ödememe yoluna gidiyorsunuz. Nasıl? İyi! Değil mi? Siz de bizim gibi "Home" yazısını görünce eviniz sandınız! Dolandırıcıların evinde olduğunuzu anlamadınız değil mi? Bir daha açıkça Türkçe isim kullanmaktan çekinmeyen firmaları tercih edin!

 • Ali31 Ekim 2016

  Firma hala geri dönüş yapmadı onlar için 1.5 yılın üzerine birkaç hafta daha eklemek ve müşteriyi bezdirmek önemli anlaşılan.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön