10 Ağustos 2016

Kappa Tur Tehditle Parama El Koydu!

Kamu personeli izinlerin kaldırılması nedeniyle 18 Temmuz çıkışlı gidemediğim turun parasını geri alabilmek için günlerdir uğraşıyorum. En son Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerinden, oluşturduğum talep üzerine arandım ve kişi başı 718.83 TL Kappa Tur'a bilet ücretinin iade edildiği söylendi. Bunun üzerine Kappa Tur'u tekrar aradığımda parayı iade aldıklarını ancak bana "Kappa Tur'dan başka alacağım kalmadığını ibra ederim. " şeklinde belge imzalamam karşılığında verebileceklerini söylediler. Ben de bu ibareyi "Asıl alacağım saklı kalmak şartıyla THY'na ödediğim uçuş ücreti açısından Kappa Tur'dan alacağım kalmadığını ibra ederim. " şeklinde değiştirip imzalayıp yolladım. Ancak paramı iade etmeyeceklerini söylediler. Şahsıma iade olmuş paraya el koydular. Her anlamda tüketiciye saygısız ve saf yerine koymaya çalışan bu kurumun yaptıkları yanına kalmayacak. Tüm yasal haklarımı arayacağım.

Ece 3.363 Okunma

Cevaplar

  • Ece20 Ağustos 2016

    Izin yasaklari yayinlanir yayinlanmaz ve sonrasında yuzlerce kez firmanizla iletişime geçtim. Hem iadeli taahhutlu mektupla, hem faxla, hem maille 3 kez belgelerimi gönderdim. Yeter artık çocuk mu kandiriyosunuz 1 aydan fazla zaman geçti. Tek bir liramdan bile feragat etmeyip hakkimi sonuna kadar arayacagim.

  • Kappa Tur Temsilcisi20 Ağustos 2016

    Çok Değerli sayın misafirimiz, Her yıl 100 e yakın ülkede ağırladığımız, yüz binlerce misafirimiz gibi siz de Kappa turu tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkürü büyük bir borç biliriz. Sizin de bildiğiniz üzere Kappa turun birçok ülke üzerinde fiyat ve kalite bakımından lider olduğu binlerce tur seçeneği bütçenize uygun birden farklı seçenek ile sizlere sunulmaktadır. Bunlardan bazıları sektörde lider olarak en çok misafiri ağırladığı İtalya, Orta Avrupa, ispanya, Benelux, Fransa, balkan ve uzak doğu ülkeleridir. Kamu personeli izinlerinin geçici bir süreliğine kaldırılması sebebi ile, yurtdışına turlarımız ile katılım sağlayamayacağını tarafımıza tur hareketinden önce bildiren tüm kamu personeli olan misafirlerimizin turları iptal edilmiş olup, ilgili ücret iadelerinin temini için, hava yolu ve yurtdışı konaklama otelleri, transfer firmaları ile irtibata geçilmiş, tarafımıza sunulan belgeleriniz ibraz edilmek sureti ile iade prosedürü başlatılmıştır. Geri alınabilecek ödemelerin tamamı, inceleme sonrası , kamu personel evraklarını ibraz eden tüm misafir ve sadece 1. Derece akrabalarına (anne , baba, çocuk) en kısa sürede yapılacaktır. Geri alınamayan ödemeler iade yapılacak tutardan düşülecektir. Şu an için Hava Yollarından belgelerini uçuş tarihinden önce ibraz eden kamu personeli misafirlerimiz ve 1. Derece akrabaları için uçak bileti ücretleri iade işlemleri başlamış ağustos sonu itibarı ile hava yollarından tarafımıza yapılacak ödemeler değerli misafirlerimize yapılacaktır. Aynı kapsamda otel transfer ücretleri için de geri alınabilen ödemeler ağustos sonu tüm misafirlerimize yapılacaktır. Görüşleriniz ve anlayışınız için teşekkür eder Kappa tur ailesi olarak sizler yeniden aramızda görmekten mutluluk duyarız. Saygılarımızla bilgilerinize sunarız

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön