29 Nisan 2013

Kappa Tur Tur Değişikliğinde Ücret İstiyor!

5 Aralık 2012 de Kappa Tur'dan 8 kişi 29 Haziran baştan başa İtalya turunu 299 €'ya aldık. Ancak, Kappa Tur bizim aldığımız turun otellerinin şehir dışı olması sebebiyle tercih edilmediğini, 29 Haziran'da kalkacak turu iptal ettiklerini ve 100 € farkla 30 Haziran'da kalkacak tura kaydımızı yapabileceklerini, bu farkın daha şehir içi otellerde konaklamaktan kaynaklanacağını belittiler.

Fark ödemezsek 15 € sigorta kesintisini yaparak paramızı iade edeceklermiş. Erken rezervasyonlu turlar artık bitti. Yeniden bu fiyata tur bulma imkanımız yok. Bütün telefon görüşmelerimize rağmen farktan vazgeçmiyorlar. Bütün planlarımızı, izinlerimizi bu tarihe göre ayarladık. Başkalarına da aynı şey yapılmış.

Nazlı 709 Okunma

Cevaplar

  • Nazlı22 Temmuz 2013

    30 Haziran'daki turunuza 100 € fark ödeyerek 6 kişi katılmak zorunda bırakıldık. Ancak otobüsümüzde bulunan bazı yolculardan öğrendiğimiz kadarıyla onlardan sadece 50 € fark talep etmişsiniz. Çocuktan ise fark almamışsınız. Demekki kimden ne kopartabilirsek mantığıyla hareket ediyorsunuz. İsterseniz bu yolcuların ismini verebilirim. Üstelik Aralık ayında satın aldığımız 29 Haziran baştan başa İtalya turunu da gerçeleştirdiğinizi öğrendim. Bu konuda ve ödediğimiz 6 kişi için 600 € konusunda yasal yollara başvuracağım. Sadece ben değil sizin zorunuzla gitmek zorunda bırakıldığımız turdaki en az 20 kişilik grup yasal yollara başvuracaktır. Erken rezarvasyon adı altında gazetelere çarşaf çarşaf ilan verip insanlardan para topladıktan 6-7 ay sonra şehiriçi otel farkı diyerek 100'er € ödetmek, buna rağmen kesinlikle şehiriçi olmayan (25 km'den daha uzak) otellerde konaklatmak İSO kalite belgeli bir tur şirketine kesinlikle yakışmıyor. Tarafımızdan haksız yere alınan kişi başı 100'er €'luk farkın tarafıma ödenmesini aksi taktirde yasal yollara başvuracağımı benim ve çevremdekilerin bir daha hiçbir koşulda Kappatur'dan tur satın almayacağımızı bilgilerinize sunuyorum.

  • Kappa Tur Temsilcisi02 Mayıs 2013

    Değerli misafirimiz; Belirtmiş olduğumuz gibi haziran da satın almış olduğunuz İtalya turuna ve şehir dışı otel kategorisine katılım yoktur. Misafirlerimiz bir sonraki günü ve şehir içi otel kategorisini tercih etmişlerdir. Tura katılan diğer misafirlerimiz de bu turu alırken fiyat farkı ile almışlardır. Yapılan tarih ve otel kategori değişikliği için gerekli tutar tarafımızdan talep edilmiş olup tarafınızdan kabul edilmiştir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön