17 Ekim 2016

Kappa Tur Para İademi Yapmadılar.

31 Temmuz - 7 Ağustos tarihleri arasındaki Balkan turuna başvuru ve ödememi yaptım. OHAL kapsamında devlet memuru olduğumdan dolayı izin dilekçeme çalıştığım kurumdan olumlu ya da olumsuz cevap alamadım. Tur şirketinden tur tarihimin değiştirilmesi talebine bulundum, ancak böyle bir uygulamalarının bulunmadığını belirttiler. Daha sonra iade için başvuru yaptığımda da şaka gibi 449 euro yaptığım ödemenin 30 euro' luk kısmını iade edebileceklerini belittiler.

Devlet memuruyum, devlet yetkilileri her şekilde paramızı alabileceğimizi söylerken, uyanık tur şirketleri işi yokuşa sürmek için elinden geleni yapıyor. Tüketici Haklarında hakkımı aramaya devam edeceğim ve bundan sonraki hiçbir seyahatimi Kappa Tur'la yapmayacağım. Ayrıca not:tura katılan kardeşim ve ablam turdan da memnun dönmediler.

Oya 9.046 Okunma

Cevaplar

  • Kappa Tur Temsilcisi14 Kasım 2016

    Çok Değerli sayın misafirimiz, Her yıl 100 e yakın ülkede ağırladığımız, yüz binlerce misafirimiz gibi siz de Kappa turu tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkürü büyük bir borç biliriz.  Sizin de bildiğiniz üzere Kappa turun birçok ülke üzerinde fiyat ve kalite bakımından lider olduğu binlerce tur seçeneği bütçenize uygun birden farklı seçenek ile sizlere sunulmaktadır. Bunlardan bazıları sektörde lider olarak en çok misafiri ağırladığı İtalya, Orta Avrupa, ispanya, Benelux, Fransa, balkan ve uzak doğu ülkeleridir. Belirtmiş olduğunuz şikâyetinizle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda; Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ile katılamadığınız balkanlar turuyla ilgili net bilgiyi seyahat danışmanınıza turun kalkmasına son 1 gün kala iptal formu imzaladığınız için otel, transfer, uçak bileti ücretlerinin alınamadığını, alınan alan vergisinin ücretinin sizlere ödeme yapılacağı sizlere kappa turun profesyonel ekibi tarafından bilgi vermiştir. Sizlerde alan vergi ücretini kabul etmeyeceğinizi ve tüketici haklarına başvuracağınızı sözlü olarak belirtmişsinizdir. 31 Temmuz kalkışlı Balkanlar turumuzun otel uçak rehber ve diğer hizmetlerinden misafirlerimizle yapılan sözlü görüşmelerimizde turumuzdan son derece memnun ayrıldıklarını da belirtmek isterim. Görüşleriniz ve anlayışınız için teşekkür eder Kappa tur ailesi olarak sizler yeniden aramızda görmekten mutluluk duyarız. Saygılarımızı bilgilerinize sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön