13 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10783777

Kamil Koç'ta Valiz Kaybı!

23 Temmuz 2018 tarihinde saat 17.01'de İzmir'den Fethiye'ye Kamil Koç firmasına ait otobüsle seyahat ettim. Araç perona 20 dakika gecikmeli geldi bagajlarımız zaten aceleyle yerleştirdiler otobüse. Fethiye'ye otogarda valizimi teslim almak istediğimde ise otobüste bulamadıklarını ve yanlışlıkla başka bir yolcuya verdiklerini söylediler. Genel merkezi arayıp tutanak tutturdum. Sonrasında defalarca arayıp otobüsün mola yerlerindeki kameraların incelenmesini böylece rahatlıkla valizi alan şahsın tespit edilebileceğini söyledim. Valiz karışıklığı olsa otobüste fazladan bir valiz olması gerektiği olmadığına göre valizimin kaybolduğunu ve bu sorumluluğun kendilerine ait olduğunu bildirdim.


Muavin bagaj fişi istemeden valizimi rahatlıkla başkasına vermiş. Defalarca aramama ve bir yetkilinin bana bilgi vermesini istememe rağmen; 19 gündür bir tek yetkili aramadı. Kamil Koç gibi yıllardır isim yapmış bir firmanın alt yapısında sistemsiz, bu kadar sorumsuz ve kendi ihmalleri olmasına rağmen; müşteriyi önemsemez tutumu kabul edilemez. İnsanlar bilinmeyen firmalar yerine güvenilir diye Kamil Koç'u tercih ederken olayın müşteriye bileti satana kadar basite indirgendiğini sonrasındaki kayıp ya da sorumluluğun umurlarında olmadığını kanıtladılar. Benim maddi zararımın yanında bütün özel eşyalarımın bir yabancıda olması düşündükçe her gün dahada üzüyor.


Ben emniyete gerekli suç duyurusunda bulundum olaydan 3 gün sonra. Dalaman ve Ortaca'ya kendi imkanlarımla gidip araştırdım valizimi ve oradaki yetkililer kendilerinin genel merkezden böyle bir kayıp valiz için aranıp bilgi dahi verilmediğini söylediler. Firmanın müşterisine yaşattığı mağduriyeti ne kadar ciddiye aldığını anlıyoruz buradan da. Valizimde maddi kaybım büyük. Firma valizimi bulup bana teslim etmediği ya da daha kötü ihtimalle bulamayıp zararımı tazmin etmediği takdirde mahkemeye başvuracağım.


Maddi kaybım yanında hiçbir şekilde ilgilenmeyip bunca zamandır yaşattıkları stres ve özelimi başkalarına sorumsuzca teslim etmenin karşılığında manevi tazminat davası da açacağım. Ayrıca buradaki şikayetlerden anladığım kadarıyla İzmir, Aydın, Antalya istikametinde valiz kaybolmaları yaşanmış. Bunu şirket nasıl dikkate alıp tedbir almaz!

Figen Figen 1.092 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Kamil Koç Temsilcisi27 Ağustos 2018

    Merhaba, Başvuru süreci tamamlanmış olup, konu ile ilgili tarafınıza bilgi paylaşımı yapılmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler