03 Şubat 2014

Kamil Koç Haber Verilmeden Koltuk Değişimi!

2/2/2014 tarihli (14:30) Karabük - Ankara seferini yapan Kamil Koç otobüsünde 38 numaralı tek koltuk bileti aldım. Ancak otobüse bindiğimde biletimin 34 çift koltuk olarak değiştirildiğini gördüm. Şube ve çağrı merkezi yetkilileri teknik bir nedenle otobüsün değiştiğini ve bu nedenle değişiklik yapıldığını, bu kapsamda yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Ben zaten tek koltuk için bilet almıştım, bir değişiklik yapılacaksa muadili ile yapılması gerekirdi. Ayrıca değişiklik öncesinde haber verilmesi gerekirdi. Bu mağduriyet nasıl giderilecek?

Sefer No:1908311

Cengiz 95 Okunma

Cevaplar

  • Cengiz 10 Şubat 2014

    Kamil Koç'un e-posta ile ilettiği "Şikâyetinize konu olan araç değişikliği hususunda, firmamızın mücbir sebepler nedeni ile fiyat, sefer saati, sefer özelliği ile otobüs marka ve modeli değişikliği yapma hakkının saklı olduğunu belirtmek isteriz. Bu durum internet sitemizde bilet satın al bölümünde sefer bilgileri kısmında açık bir şekilde ifade edilmektedir." cevabı ile iletmiş olduğum şikâyete ilişkin hususlar tam olarak örtüşmemektedir. Bilet alırken "Kâmil Koç'un fiyat, sefer saati, sefer özelliği ile otobüs marka ve modeli değişikliği yapma hakkı saklıdır." ifadesine yer verilmekle birlikte, bu beyan koltuk değişimi öncesinde haber verilmemesini açıklamamaktadır. Kamil Koç'un beyanına göre "mücbir sebepler" neticesinde gerçekleştirilen koltuk değişimi eylemi sonrasında; tekli koltuktan çiftli koltuğa geçiş yapılması olayı meydana gelmiştir. Ancak önceden haber alınması halinde biletin iptal ya da tehir edilmesi söz konusu olacaktı, zira ilgili sefere ait bileti alma nedeni zaten tekli koltukta seyahat edebilmektir. Burada şikâyet edilen konu yapılan değişikliğin zorunlu olup olmaması ya da "mücbir sebeplerden" kaynaklanıp kaynaklanmadığı değil, yapılan değişiklik konusunda haber verilmemesi ve bu kapsamda sözleşmenin ana konusunun sakat kalmasıdır. Bu durumda sözleşmenin ana amacı dışına çıkılmıştır. Söz konusu değişikliğin sefer saatinde otobüsteyken öğrenilmesi de daha önceden programlanan takvime bağlı kalma mecburiyetinden dolayı bilet iptalini ya da tehirini imkânsız hale getirmiştir. Netice itibarıyla Kamil Koç tarafından standart olarak verilen cevap dışında bir adım atılmamıştır.

  • Kamil Koç Temsilcisi07 Şubat 2014

    Sayın ilgili, Konuğumuza geri bildirim firmamız tarafından yapılmıştır. Saygılarımızla, Kamil Koç Otobüsleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön