17 Ekim 2016

Kalitesiz Continental Lastik Küçük Bir Kaldırım Çıkıntısında Yarıldı!

Continental Contisport 5 lastik kullanıyorum. Lastiği alalı daha 6 ay oldu. Sokağa dönüş yaptıktan sonra sokak içerisindeki çıkıntılı kaldırıma lastiğin çarpması sonucu sağ ön lastik büyük gürültüyle yarıldı. Jantta herhangi bir eğilme ve darbe yokken sadece lastiğin kaldırma çarpmasıyla lastik yarılıyor ise Continental'in kalite bir lastik olmadığını düşünüyorum.

Yüksek hızda herhangi bir büyük çukurda lastik yarılabilir ama sadece küçük bir sokak içerisindeki çıkıntılı kaldırıma düşük hızda teması sonucu lastiğin yarılması ciddi anlamda düşündürücü. Bundan sonra Continental lastik hayatta düşünmem.

Durmuş 5.154 Okunma

Cevaplar

  • Durmuş16 Ocak 2017

    Klasik cevabınız için teşekkür ederim. Bu cevabı önceden tahmin etmiş olmam nedeniyle kendi işimi kendim gördüm. Ayrıca dış etken ve hatalı kullanım dışında başka hangi durum olabilir ki?

  • Continental Temsilcisi17 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletmiş olduğunuz istenmeyen durum ile ilgili üzüntülerimizi bildirmek isteriz. Yazınızda belirtmiş olduğunuz üzere lastiğinizin yanak bölgesindeki kesik oluşumu, lastik yanağının, jant ve yol arasındaki herhangi bir düzensizlik arasında (çukur, kasis, kaldırım kenarı vs. gibi) sıkışmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun oluşmasında,çarpma anında aracın toplam yükü / hızı buna bağlı çarpmanın şiddeti ve çarpılan yerin keskinliği en önemli etkenlerdendir. Dış etken ve/veya hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamı içerisinde değerlendirilemediğini üzülerek bildirir, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön