15 Şubat 2018
#10136099

Kalekim Firmasının Duyarsızlığı!

Kalekim firmasından şikayetçiyim. 2955 Fugasim aldım. Mutfak arası için kullandım fakat akmalar oluştu üzerinde 5 saat kuruma süresi diyor fakat 6 buçuk saatte hiçbir kuruma olmadı mozaik taşlarım da çok kötü oldu fotoğraflarda görüldüğü üzere uygulama hatası deyip kestirip attılar. Gelen teknisyen elektrikli soba koyun kuruyacak deyip savunmada bulundu. İnşaatta nasıl soba bulunacaksa her zaman. Neyse uzun lafın kısası koca firma kestirip attı hiç memnun değilim lütfen böyle büyük firma yapmaz demeyin yapıyorlar.

Gulçin Gulçin 3.950 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Gulçin16 Şubat 2018

    Ayakta alkışlıyorum sizi müşteri memnuniyetine hiç önem vermiyorsunuz bence. Ürününüzde kuruma gerçekleşme süresi 5 saat yazıyor 6 buçuk saatte hiç kuruma olmadı size bunu anlatamiyorum erken silmekten diye bir şey yok uglamayi zar zor gerçekleştirdik diyorum ne inatçı kalekimmişsiniz.

  • Gulçin16 Şubat 2018

    Erken yapılan silim işlemi diye bir şey yok. Uygulamayı sürerken akmalar gerçekleşti silme işlemini 1 saat sonrasında bu kadar gerçekleştirebildik neyi anlamak istemiyorsunuz anlayamadım ortam sıcaklığı 10 -30 derece yazıyor inşaatta zaten 13 derecede sıcaklık ölçtük. Yine olmadı madem öyle kış mevsimlerimde uygun değildir deyip satışa sunmayın insanları kandirma politikası yapmayın sonrasında bu şekilde. Yazıklar olsun gerçekten bu şekilde askıda bıraktığınız için. Sosyal medyada da yazacağım bir daha mı Kalekim mi asla tekrar tekrar düşünmeli insanlar. Yazık ya onca ürünlerinizi talep ediyordum sizin yaptığınıza bakın son olsun bir daha mi kanmam kalekime... . Altı ustu 3 m mozaik tas uygulamasiydi bunami tanzim yapamadiniz?

  • Kalekim Temsilcisi16 Şubat 2018

    Değerli Müşterimiz; Kalekim A.Ş. olarak, ürün ve hizmetlerimizde daima en iyiyi sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, müşteri memnuniyeti ilkelerimiz kapsamında uygulanan ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve üretim standardı uygulamalarının geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve sürekliliğini sağlamak için büyük bir titizlikle çalışmaktayız. Sizlerden gelen talep, öneri ve şikâyetleri itinayla değerlendirmekteyiz. Süreçlerimizi geliştirirken bu geri bildirimleri özenle dikkate aldığımızı belirtmek isteriz. Firmamız müşteri şikayetleri yönetim süreci ile ilgili detaylı bilgiye www.kalekim.com.tr adresi üzerinde Hakkımızda sekmesinde bulunan Politikalar başlığı altında Müşteri Görüş Öneri ve Şikayeti Yönetim Kılavuzu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şikâyetinize ilişkin olarak; yerinde tespit esnasında çekilen fotoğraflar üzerinden incelemeler yapılmış olup ürünle ilgili aşağıdaki bulgulara ulaşılmıştır; Epoksi esaslı derz dolgular ile çimento esaslı derz dolgu ürünlerinin uygulama tekniklerinin birbirinden farklı olduğu bir gerçektir. Fugasim ürününün kürlenmesi ve mukavamet kazanması A ve B komponentlerinin reaksiyona girmeleriyle oluşur. Reaksiyon ilerledikçe B komponentine ait amin grupları, A komponentinin epoksi gruplarıyla reaksiyona girer, dolayısıyla zamanla ortamdaki amin ve epoksi tükenir. FugaSim derz dolgu malzememiz epoksi reçine esaslı ve sertleştiricisi dâhil dört bileşenli bir ürünümüzdür. Ambalaj içerisinden çıkan bileşenlerin birbirleri ile homojen halde karıştırılması sonrası ürün sertleşerek mukavemetini almaktadır. (Uygulama esasları ambalaj içerisinden çıkan kitapçıkta detaylı bir şekilde belirtilmektedir.) Aynı zaman da epoksi esaslı derz dolgu ile uygulama yapıldığından dolayı uygulama yüzey sıcaklığının en az +5C’den düşük olmaması gereklidir. Aynı konulu geçmiş dönem şikâyetler kontrol edildiğinde de sorunun uygulama ortam ve yüzey sıcaklıkları göz önünde bulundurulmadan uygulama yapılmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bu şekilde düşük ortam sıcaklığı ve/veya yüzey sıcaklıklarında derz arasına uygulama sonrası silim işlemi için en az 15 ila 20 dakika beklenmelidir. Erken yapılan silimler de tarafımıza gelen fotoğraflarda görülen tarzda akma, sarkmalar ve beraberinde geç kuruma oluşumlarının görülmesine sebep olmakta ve bu oluşumlar ürün ve/veya üretim kusurundan kaynaklanmamaktadır. Saygılarımızla. Kalekim Müşteri Şikayetleri Kalekim Kimyevi Mad.San.Tic.A.Ş. / Kalekim Chemicals Co. INC. Firuzköy Mah. Firuzköy Bulvarı No;188 /1 Avcılar 34325 İstanbul / Turkey

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler