Kale Güvenlik Sistemleri'nde Alarm İptal Ceza Bedeli

Yiğit Yiğit10 Haziran 09:28

İş yerimi Koronavirüs pandemisi sebepli mecburi olarak kapatmış bulunmaktayım. 2 yıllık sözleşmemden bu olağanüstü durum kaynaklı sadece birkaç ay hizmetinizden faydalandıktan sonra caymamdan dolayı bana 2500 lira ceza ücreti çıkartılmıştır. Telefondan kale güvenlik ile yaptığım itiraz görüşmelerinde bu ceza bedelinin iptali ve ödenmemesi konusu kale güvenlik tarafından kabul edilmemiştir.

Bu uygulama 6502 sayılı tüketici kanunu'nun 52. Maddesinin 4. Fıkrasına aykırı olduğundan ilgili fesih bedeline itirazda bulunmak istiyorum. Bu konu ile ilgili gerekli aksiyonların ivedilikle alınmasını ve aboneliğimin herhangi bir ücret veya bedel alınmaksızın iptal edilmesini talep ediyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi tüketici kanunu'nun 52/4 maddesi açık bir şekilde bu konuyu düzenlemekte ve tüketicilerin, süresi bir yıldan daha uzun olan abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahip olduğunu emredici bir şekilde ifade etmektedir.

Diğer bir deyişle, kale güvenlik gibi firmaların abonelik sözleşmelerinde hangi nam altında olursa olsun belirledikleri fesih bedeli, ceza bedeli, cayma bedeli gibi bedeller, ilgili abonelik sözleşmelerinde ne yazarsa yazsın, tüketici kanunu'nun 52/4 maddesi uyarınca geçersizdir ve bu bedellerin kanuna aykırı olarak tüketiciden talep edilmesi mümkün değildir.

Bu konu ile ilgili acil geri dönüş talep ediyorum. Tüketici kanunu'nun 52/4 maddesine aykırı olan bu uygulamanın devamında ısrarcı olunması halinde ise yasal haklarımı kullanmayı saklı tuttuğumu belirtmek, Tüketici Hakem Heyeti'nin e-devlet üzerinden bu konu hakkındaki başvuruları alıp hızlı bir şekilde değerlendirmekte olduğunu da dikkatinize getirmek istiyorum.

Cevaplar

Kale Alarm Logo Kale Alarm 10 Haziran 09:30

Sayın Yiğit G. Memnuniyetinizi sağlamak adına Kale Alarm Müşteri İlişkileri Uzmanımız en kısa süre içinde tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 444 724 0 numaralı çağrı merkezimiz ya da “[email protected]” mail adresimiz kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Görüş ve önerilerini bizimle paylaşan tüm müşterilerimize markamıza duyduğu güven için teşekkür ederiz. Kale Alarm Müşteri Memnuniyeti Ekibi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler