Kale Alarm Güvenlik Güven Ve Hizmet Sorunu

Onur Onur 21 Temmuz 10:47

10058054 abone numarası 238462 sözleşme numarası ile 2 senedir Kale Güvenlik hizmetlerinin müşterisiyim. Bildiğiniz üzere hırsıza kapı dayanmaz, bu bilinç ile evime hırsız girmesin diye değil, girdiği ya da teşebbüs esnasında hem polise acil haber vermesi hem de yüksek sesli sireni devreye sokarak caydırıcı bir ortam yaratılarak yapılacak eylemin engellenmesi amaçlı firmanın bu hizmetini kullanmaktayım. 20.07.2020 tarihi 17:59 saatinde kale güvenlikten bir ihbar aldım ve arandım. Müşteri temsilcisi hareket dedektörlerinin sinyal verdiğini, bu duruma istinaden mekanı kontrol edip, edemeyeceğimi sordu. 

Bende “evde kameralar var hemen bağlanıp kontrol ediyorum” dedim ve telefonu kapattık. Kameraları kontrol ettiğimde hırsızın yatak odasında eylemlerini gördüm. Ancak siren sesi yoktu. Yani hırsızı caydıracak hiçbir eylem olmadığı gibi elim kolum bağlı hırsızın evimi soymasını izler oldum. İlk olarak 155 i aradım, ev yakınındaki insanlara ve aile fertlerine haber verdim. Yani çalmayan alarm, caydırmayan güvenlik sistemi yüzünden kendi kendime debelendim durdum. Polisin evimize intikal ettiği anda evimizde siren sesinin olmadığı polis tutanaklarında yer aldı ve de evimizdeki kamera kayıt sistemimizde de bu durumu teyit eden görüntüler kayıt altına alındı. 

Bu arada hırsız alarm sistemini devre dışı bırakmamış, bırakma ihtiyacı duymamış. Sessiz sedasız bir mekanda hırsızlık eylemi yapmış. Beni, ailemi ve gayrimenkul alanımı koruması için her ay düzenli olarak ödeme yaptığım kurum sadece beni arayarak hareket sensör bilgisi paylaşmış oldu.

 • - Görüntüleme
 • 5Yorum

Cevaplar

Kale Alarm Logo Kale Alarm 27 Temmuz 15:44

Sayın Onur A, 27.07.2020 tarihinde yapılan görüşmemize istinaden tarafınıza bilgilendirme sağlanmıştır. Görüş ve önerilerini bizimle paylaşan tüm müşterilerimize markamıza duyduğu güven için teşekkür ederiz. Kale Alarm Müşteri Memnuniyeti Ekibi

Kale Alarm Logo Kale Alarm 21 Temmuz 10:48

Sayın Onur A. Memnuniyetinizi sağlamak adına Kale Alarm Müşteri İlişkileri Uzmanımız en kısa süre içinde tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 444 724 0 numaralı çağrı merkezimiz ya da “[email protected]” mail adresimiz kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Görüş ve önerilerini bizimle paylaşan tüm müşterilerimize markamıza duyduğu güven için teşekkür ederiz. Kale Alarm Müşteri Memnuniyeti Ekibi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Onur 21 Temmuz 14:35  

  Halbu ki durum böyle değil!

 • profile-icon Onur 21 Temmuz 14:34  

  Sizler bu firmalara mı hizmet ediyorsunuz, yoksa gerçekten halkın, vatandaşın sesi olup, sorunlarını çözmesi adına mı çabalıyorsunuz.

 • profile-icon Onur 21 Temmuz 14:34  

  Yazdıklarımı, yazdıklarımızı kırpmayın ki, bu ve benzeri kurumların kalitesiz hizmet, ayıplı mal satma, kusurlu hizmetlerini diğer tüketiciler okusun ve ürün alım kararlarını bu bilgiler ışığında yapsın.

 • profile-icon Onur 21 Temmuz 14:34  

  Kale Güvenlik ile olan bağımı koparmak adına yasal ve gerekli eylemlere başladım.

 • profile-icon Onur 21 Temmuz 14:33  

  Ancak kırptığınız yazıdan sadece basit bir sorun yaşayan mağdur kullanıcı serzenişi algılanıyor ki, durum hiç de öyle basit değil. Keşke kırpmasaydınızda alarm sistemi kullanan aboneler bu gerçekleri okuyabilselerdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler