02 Kasım 2016 #6839457

Teledünya (Türksat) Yanlış Fatura Kesildi

Hiçbir şekilde aboneliğim olmadığı halde ödenmemiş fatura olması ve sonucunda hukuki işlem başlatılması normal bir durum olmasa gerek. Başkalarının da bu duruma düşmemesi için bu durumun kısa zamanda düzeltilmesi gerekir.

Saadettin 511 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi19 Aralık 2016

    Sayın Abonemiz; 6839457 nolu şikâyetinize istinaden yetkili birimlerimiz tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde 1023624891 numaralı abonelik 06.05.2002 tarihinde Gayrettepe Telekom Müdürlüğüne Ayşegül Deniz adına yapılan başvuru kapsamında tesis edildiği, 21.04.2003 tarihinde borçtan iptal konumuna düştüğü tespit edilmiştir. İlgili tarihte Türk Telekom tarafından borca ilişkin ihbarname gönderimi gerçekleştirilmiştir. 1023624891 hizmet numaralı aboneliğe ait 11 adet ödenmemiş faturanız bulunmaktadır. Faturalarınızın ödenmemiş olması nedeni ile hizmetiniz avukata/hukuka sevk edilmiştir. Toplam Anlık borcunuz 608,00 ₺ 'dir. Fatura takibi hat sahibi sorumluluğu altındadır. Hukuki süreç, sözleşmelerde belirtilen şekilde yapılmaktadır. Abonelik sözleşmenizde de yer alan maddeler uyarınca tarafımızca herhangi bir işlem, fatura ve gecikme bedelleri iptali sağlanamamaktadır. Hizmetiniz iptal konumda olup fatura detayları ve tahsilat için avukat ZEKİ ARITÜRK ile görüşme sağlayabilirsiniz. Avukat İletişim Numarası : 0 212 4658858 Ek olarak abonelik sözleşmesinin 5.27, 5.28 nolu maddelerde yer almakta olup ilgili maddeler aşağıda belirtilmiştir; 5.27. Abone, faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin son ödeme tarihini geçmemek üzere ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması hâlinde abone, fatura bilgi ve tutarını;ödeme noktalarını TÜRKSAT kurumsal web siteleri’nden, TÜRKSAT Abone Merkezleri ve TÜRKSAT Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. TÜRKSAT’ın belirlediği ödeme noktalarının dışında herhangi bir yere ödeme yapılması durumunda sorumluluk aboneye aittir. 5.28. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için TÜRKSAT Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi hâlinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Ödenmeyen fatura bedelleri Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun’da bu konuda düzenlenen faiz oranı ile birlikte tahsil edilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi hâlinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu hâlde aboneliğin devam etmesi durumunda, abonenin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 , 126 ya da 0850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi02 Kasım 2016

    Sayın Abonemiz; 6839457 nolu şikâyetinize istinaden tarafınızla irtibata geçilerek, konu hakkında detaylı bilgi edinilmiştir. Yetkili birimlerimize yaşadığınız sorun hakkında ilgili yönlendirme yapılmış olup gerekli kontroller sağlanmaktadır. Konu hakkında tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi02 Kasım 2016

    Sayın Abonemiz; 6839457 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön