03 Şubat 2015

Teledünya (Türksat) Nakil İşlemim Gerçekleşmedi

Haziran 2014'de Teledünya (Türksat) abonesi oldum. 24 ay taahhüt verdim. Başka bir eve taşındım. Taşındığım binada Teledünya (Türksat) altyapısı yok. Dolayısı ile nakil talebim gerçekleşmedi. İptal etmek istedim, 842 TL iptal bedeli istediler. Ya bulunduğum eve altyapı getirin veya aboneliğimi 842 TL ceza kesmeden bitirin diyerek Türksat'a dilekçe yazdım.

Kurum ne altyapı getirdi nede 842 TL ceza bedelinden vazgeçti. Abone olurken, Kızılay Mithatpaşa caddesi abone merkezindeki danışman bayan, her yerde artık Türksat var taşınsanız da hiç sorun yok demişti. 1 aylık Superonline müşterisiyim her haliyle Türksat'tan daha iyi.

Ünal 401 Okunma

Cevaplar

  • Ünal06 Şubat 2015

    Bırak bu cevapları Teledünya (Türksat) mahkemede görüşeceğiz!

  • Kablo TV Temsilcisi03 Şubat 2015

    Sayın Abonemiz; 3020653 nolu şikayetinize istinaden gerekli kontroller yapılmıştır. Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklinin istenmesi durumunda Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin 5.13 maddesi ve Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abone Taahhütnamesi 3. Madde si esasına göre iptal prosedürü uygulanır. 5.13- TÜRKSAT, ilgili mevzuat çerçevesinde abone sayısının arttırılması amacı ile kampanyalar düzenleyebilir. Herhangi bir hizmete ilişkin kampanyadan yararlanan Abone, aynı hizmetle ilgili başka bir kampanyadan yararlanamaz ve bu kampanyalar birbiri ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanarak, aboneliğini belirli süre devam ettirmeyi taahhüt eden Abone'nin, taahhüt süresinden önce kampanyadan çıkması, aboneliğini iptal ettirmesi, Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklini istemesi veya ödenmeyen fatura borcu nedeni ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, kampanya kapsamında alınmayan cihaz ve kurulum bedelleri ile yapılan diğer indirim bedelleri Abone'den tahsil edilir. Bunun dışında Abone'den, cezai şart veya cayma bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilemez. 3. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetlerinin, abonenin herhangi bir nedenle şebeke olduğu halde aldığı hizmeti nakil ettirmemesi ve/veya Türksat A.Ş. tarafından hizmetinin teknik imkânsızlıklar nedeni ile abonenin hizmetten yararlandığı yerde verilememesi, sürekli olarak hizmet verilememesi nedeni ile nakil yapılamaması, taahhüt etmiş olduğu süre dolmadan aboneliğini sona erdirmesi durumlarında; (varsa) geriye dönük kullanım borçları, (varsa) ödenmemiş kurulum ve aktivasyon ücretleri, taahhütle Ücretsiz Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box alarak abone olmuşsa, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box ücretinin tamamı, Kablo Modem, Smart Kart ve / veya Set Top Box cihazını taksitle almışsa kalan taksit ücreti ve söz konusu hizmete ait taahhüt süresi başlangıcından iptal süresine kadar olan ve kampanya kapsamında maliyet paylaşımlı, firma finansmanlı projelerde ya da kaçak Kullanımdan dolayı yapılmış taahhütlü aboneliklerde, aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda taahhüt ettiği süredeki TÜRKSAT A.Ş.' ye ödenmemiş ücretler aboneden tahsil edilir. Denmektedir. Sözleşme şartları dahlinde aboneliğinizi iptal ettirmek istemeniz halinde, iptal işleminizi Türksat abone merkezlerinden, kimlik fotokopiniz ile birlikte başvuru formunu doldurarak veya kimlik fotokopiniz ile dilekçenizi İl Müdürlüğümüze ileterek gerçekleştirebilirsiniz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi03 Şubat 2015

    Sayın Abonemiz; 3020653 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön