03 Haziran 2014

Teledünya (Türksat) İptal İşleminde Taahhüt Bedeli Alıyor

Türksat Teledünya kullanıcısıyım. İl içerisinde adres değişikliği yaptım. Türksat'ı arayıp yeni taşındığım adrese uyduyu kurmalarını istedim fakat yeni taşındığım yerde hat yokmuş. Bu hattı ya başkasına devredecekmişim yada iptal edecekmişim. Kimseyi tanımadığım için devretmem mümkün değil. İptal etmek istedim fakat 3 yıl taahhütlü Teledünya müşterisi olduğum için iptal etsem bile taahhüdü ödeyecekmişim.

Yani koskoca Türksat'ın Ankara'nın göbeğinde hattı yok diye iptal edin diyorlar. Kendi hataları yüzünden birde taahhüdü bize ödetiyorlar. Şikayetçiyim gerekirse mahkeme yoluyla hakkımı arayacağım.

Hatice 1.681 Okunma

Cevaplar

 • Hatice30 Aralık 2016

  Tasindim tasindigim yerde aynen tayin yokmuş kimseyi tanimadgm için devredemedim toplu parada veremedim mal gibi iki sene her ay fatura ödedim

 • Kablo TV Temsilcisi04 Haziran 2014

  Sayın Abonemiz, Tarafınıza 03.06.2014 tarihinde iletilen cevap sehven iletilmiştir. Nakil işleminizin gerçekleştirilebilmesi için bulunmuş olduğunuz binada Kablo TV Hizmetinin bulunması gerekmektedir. Eğer yeni taşınmış olduğunuz binada Kablo TV Hizmeti bulunmuyor ise nakil işlemi yapılamamaktadır. Hizmetinizi bir başkası üzerine ücretsiz devir işlemi yapabilir ya da hizmet iptali gerçekleştirebilirsiniz. Konu ile ilgili herhangi bir kampanyaya ilişkin taahhütünüz bulunuyor ise ; Kampanya Taahhüt süresi sonlanmadan hizmet iptali gerçekleştirildiğinde taahhüt bedelleri tarafınızdan tahsil edilmektedir. Taahhüt süresi dolmadan hizmetin iptal ettirilmesi durumunda Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklinin istenmesi durumunda Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin 5.13 maddesi ve Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abone Taahhütnamesi 3. Maddesi esasına göre iptal prosedürü uygulanır. 5.13- TÜRKSAT, ilgili mevzuat çerçevesinde abone sayısının arttırılması amacı ile kampanyalar düzenleyebilir. Herhangi bir hizmete ilişkin kampanyadan yararlanan Abone, aynı hizmetle ilgili başka bir kampanyadan yararlanamaz ve bu kampanyalar birbiri ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanarak, aboneliğini belirli süre devam ettirmeyi taahhüt eden Abone’nin, taahhüt süresinden önce kampanyadan çıkması, aboneliğini iptal ettirmesi, Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklini istemesi veya ödenmeyen fatura borcu nedeni ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, kampanya kapsamında alınmayan cihaz ve kurulum bedelleri ile yapılan diğer indirim bedelleri Abone’den tahsil edilir. Bunun dışında Abone’den, cezai şart veya cayma bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilemez. 3. KabloTV ve İnteraktif Hizmetlerinin, abonenin herhangi bir nedenle şebeke olduğu halde aldığı hizmeti nakil ettirmemesi ve/veya Türksat A.Ş. tarafından hizmetinin teknik imkânsızlıklar nedeni ile abonenin hizmetten yararlandığı yerde verilememesi, sürekli olarak hizmet verilememesi nedeni ile nakil yapılamaması, taahhüt etmiş olduğu süre dolmadan aboneliğini sona erdirmesi durumlarında; (varsa) geriye dönük kullanım borçları, (varsa) ödenmemiş kurulum ve aktivasyon ücretleri, taahhütle Ücretsiz Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box alarak abone olmuşsa, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box ücretinin tamamı, Kablo Modem, Smart Kart ve / veya Set Top Box cihazını taksitle almışsa kalan taksit ücreti ve söz konusu hizmete ait taahhüt süresi başlangıcından iptal süresine kadar olan ve kampanya kapsamında maliyet paylaşımlı, firma finansmanlı projelerde ya da kaçak kullanımdan dolayı yapılmış taahhütlü aboneliklerde, aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda taahhüt ettiği süredeki TÜRKSAT A.Ş.’ye ödenmemiş ücretler aboneden tahsil edilir. İlgili sözleşmeye http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf adresinden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Hatice03 Haziran 2014

  benm faturam 103... ile başlamıyor zaten eşim adına.ve borcumuzda yok bu nasıl bir açıklama ya ?

 • Kablo TV Temsilcisi03 Haziran 2014

  Sayın Abonemiz; 2482401 numaralı şikayetinize istinaden kontrolün yapılması ve sonuçlanması için yetkili birimlere gerekli bilgilendirme yapılmıştır tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön