01 Haziran 2016

Teledünya (Türksat) İptal İşlemi,Cihaz Ücreti Talebi!

4440126 numaralı telefonu arayarak taşınacağım adreste Teledünya (Türksat) - Teledünya altyapısı olup olmadığının araştırılmasını istedim ve bulunmadığını tarafıma iletildi. Buraya kadar her şey normal. Bu durumda aboneliğimi iptal etmek istediğimi bildirdim ve bunun için başvurduğumda bana cihazların bedellerini ödemem gerektiği iletildi. Düşünebiliyor musunuz; yeni adresimde altyapıları yok (bu arada şu anki adresimden 500 m uzak bir noktadan bahsediyorum) ama iptal etmek istediğimde bundan sonra kullanamayacağım modem ve uydu alıcıyı satın almam gerektiğini söylüyorlar. Toplamda 220 TL civarı bir rakam. Neden dediğimde de cevap; "prosedür böyle" oluyor. Kime şikayet edeceğim diyorum, "şikayet edemezsiniz prosedür böyle" diyor telefondaki kişi. Görüşmeleri kaydettim, gerekirse tüketici mahkemesine gidip ödemek zorunda bırakılacağım bu bedelin geri alınabilmesi için elimden geleni yapacağım.

Gürsel 592 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi02 Haziran 2016

    Sayın Abonemiz; 5626606 nolu şikâyetinize istinaden tarafınız ile irtibata geçilerek taşınacağınız adres Vaditepe Evlerinde Türksat kablo altyapısı bulunmaması nedeniyle nakil işlemleriniz gerçekleştirilememekte olup şebeke dışı nakilden iade işlemi sağlanabileceğine dair bilgilendirme yapılmıştır. Nakilden iade işlemi, taahhüt bedellerinin tarafınızdan tahsil edilmemesi adına yapılan bir işlemdir. Nakil sonrası taahhüt bedeli ödemeksizin iptal işlemleri ile alakalı evraklarınız (taşınılan adrese ait ikametgah belgesi, nakilden iade talep ettiğinize dair dilekçe ve nüfus cüzdanı fotokopisi ve smart kart ile birlikte ) bölgenizde yetkilendirilen Beylikdüzü, Mecidiyeköy, Koca Mustafa Paşa ya da Soğanlı 'da bulunan Türksat Abone Merkezlerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Türksat Abone Merkezi iletişim bilgilerine http://www.turksatkablo.com.tr/Satis-Noktalari adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. İlgi ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Gürsel02 Haziran 2016

    Birçok kaynaktan şikayetimi ilettikten sonra cihaz ücreti ödeyeceğimi bildiren kurum şimdi de aşağıdaki mesajı atmış. Umarım kimsenin bu şikayetleri yapmasına gerek kalmadan standart bir uygulama ile kimse mağdur edilmez. Konu değerlendiren bilgisiz firma yetkililerini kınıyor konuyu ayrıntıları ile araştırarak mantıklı bir cevap veren firma yetkilisine teşekkür ediyorum. Lütfen çalışanlarınızı eğitin. "Sayın Gursel cetın, taşındığınız binada şebekemizin bulunmaması nedeniyle nakil yapılamamaktadır. Bu durumda nakilden iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Kampanya kapsamında cihaz alınmadığı görülmektedir. Bu nedenle cihaz iadesi alınmamakla birlikte cihaz ücretiniz de bulunmamaktadır".

  • Kablo TV Temsilcisi01 Haziran 2016

    Sayın Abonemiz; 5626606 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön