11 Aralık 2014

Teledünya (Türksat) İcra Takibi Başlattı

2005 yılından beri Kablo TV abonesiydim. 2011 yılında yurt dışına çıkmama rağmen, aboneliğimi kapatmadım ve 2013 yılı Kasım ve Aralık aylarına kadar faturalarımı düzenli olarak ödedim. Bu aylarda bankanın otomatik ödemesinden kaynaklanan bir hata nedeniyle, 2 ay fatura ödenmemiş. Teledünya (Türksat) bana SMS gönderdi ve aboneliğimi iptal ettiğini bildirdi. Sonrasında 2014 yılı mayıs ayına kadar fatura hesaplamaya devam etmiş (abonelik bitmesine rağmen). İki gün önce de icra yazısı geldi. 25 TL'lik iki aylık faturaya 7-8 ay daha fatura eklemiş, sonra avukatlık masrafı derken 300 küsur lira yapmış. Binamda altyapı olmasına rağmen Türksat'a bir daha abone olmadım ve olmayacağım.

Hakan 1.272 Okunma

Cevaplar

  • Hakan12 Aralık 2014

    Bu bilgilere ben de sahibim. Şikayetim anlatmadığınız kısım üzerine. İkinci ödenmeyen faturadan sonra hizmeti iptal ettirdiğinizi bildirmenize rağmen fatura tahakkuk ettirmeye devam ettiniz. Ta mayıs ayına kadar bunu yaptınız. Üstüne üstlük Mayıs ayında faturayı yüksek tutarlı kestiniz. Avukat vs derken 25 TLlik tutar 300u geçti. Ben sizin 9 yıllık müşterinizdim. Otomatik ödemeden kaynaklanan bu sorunu icra safhasına getirmekle bana fazladan 250lira zarar verdiniz ama siz omur boyu bir müşteri kaybettiniz. Şu an hizmeti rakip firmanızdan alıyorum. Bir daha da sizden hizmet almayı düşünmüyorum

  • Kablo TV Temsilcisi12 Aralık 2014

    Sayın Abonemiz; 2889609 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 101******4 hizmet numaralı aboneliğinizin 21-05-2014 tarihinde borcundan dolayı iptal edildiği görülmektedir. İptale sebep olan faturalar Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık 2013 ve Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs 2014 dönemlerine aittir. Yapılan incelemeler neticesinde esas alacak tutarı 120,66 TL, kalan gecikme bedeli 12,84 TL ve avukata ödenen masraf, reeskont faizi, vekalet ücreti 48,15 TL, 7,56 TL, 120,66 TL tutarında tespit edilmiştir. Toplam anlık borç tutarı 309,87 TL tutarındadır. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi11 Aralık 2014

    Sayın Abonemiz; 2889609 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön