19 Mart 2013 #1692849

Teledünya (Türksat) Bilgilendirme Yapılmadı!

Teledünya ve uydunet de 2 yıllığına sözleşmeli abonesiydim taşınma sebebiyle adresimde hizmetleri olmadığı için memnun olmama rağmen ayrılmak zorunda kaldım. Sözleşme iptali için başvurdum ve cayma bedeli olarak 550 TL ödeyeceğim. Ben bu bedeli ödemeyi kabul ediyordum fakat bedel içerisinde olan uydu alıcı ve modemi Türksat dışında kullanamıyormuşum bu bedelin içinde cihaz bedelleri de var. Sözleşmeden önce kullanamayacağım söylenmiş olsaydı herhangi bir şikayetim olmayacaktı fakat kullanamayacağım cihazlara benden bedel istemeleri sizce ne kadar mantıklı. Bu soruyu onlara sorduğumda söylemek zorunda değiller siz sormadığınız takdirde cevabını alıyorum.

Kenan 68 Okunma

Cevaplar

  • Kenan19 Mart 2013

    Eksik araştırma yaplmış şikayet tarihinden birgün önce aboneligimi bitirdim.Söylemeye çalıştığım koaksiyel kablo olmadan cihazların kullanılamayacağını sözleşme yapılmadan önce söyleseydiniz haklı olan siz olurdunuz ayrıca kullanmış olduğum tv de kartınızı destekleyebiliyormuş yani cihaza hiç gerek bile olmayabilirdi.Bana cihazlarınızı sizden başka kullanabileceğim bir yer söyleyin razı olayım ama yok ve ben bunu bilmiyordum sanırım hakem heyetine başvuracagım sız benı anlamak istemiyorsunuz.

  • Kablo TV Temsilcisi19 Mart 2013

    Sayın Abonemiz; İletmiş olduğunuz şikâyetiniz hakkında gerekli incelemeler sağlanmış olup, 26.05.2012 tarihinde Kablosuz Modem ve HD Kutu Ücretsiz Kampanyası üzerinden giriş yaptığınız görülmektedir. Kampanya taahhütnamesine göre 24 ay taahhüt vererek girdiğiniz bu kampanyada sizlere cihaz ücretlerini ödetmeyip sadece kullanmış olduğunuz hizmetlerin bedeli yansıtılmaktadır. Uydunet ve Teledünya hizmetlerimiz diğer firmalara göre farklı bir şekilde koaksiyel kablolar üzerinden gelmektedir. Hizmetimizden yararlanırken koaksiyel kablo sistemini destekleyen cihazlar kullanılması gerekmektedir. Taahhütnameye göre hizmetlerimizi 24 kullanmadan ayrılmak isterseniz, sizlerden alınmayan Set-top Box ve Modem ücretlerinin bedeli tarafınıza fatura edilmektedir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan TÜRKSAT Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi19 Mart 2013

    Sayın Abonemiz; 1692849 nolu şikayetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Müşterilerimiz tüm soru ve şikayetleri için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön