13 Şubat 2013

Teledünya (Türksat) Avukata Verilen Borcum!

Evlenip kendi evime geçmem ve aboneliğimin ailemin evinde kalması ve faturaların unutulması dolayısı ile ödenmemiş faturalarımız birikmiş.


1.Öncelikle 11 ay faturası ödenmemiş bir abonelik nasıl iptal edilmemiştir?
2.İptal olmayan bu abonelik için bana mesaj ve yazı gönderildiği söyleniyor.Alınmadı.


Şuanda 234 TL olan toplam borcumun toplam borçtan daha fazla bir artış yaparak 528.12 tl olduğu söylenmektedir.Bu borç bu hale gelmeden bana ulaşmadığınız için gerekli ve sorumlu kim ise ben de gerekli hakkımı arayacağımı belirtmek isterim.Siz müşterilerinize özen gösterip haber vermeseniz de ben size hakkımı arayacağım uyarısında bulunuyorum.

Alper 263 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi13 Şubat 2013

    Sayın Alper Akkurt, Hizmetiniz incelendiğinde, 22.07.2011 ve 31.10.2012 tarihlerinde ihbar ve fesih bildirimleri yapılmış görülmektedir. Sms yolu ile birçok kez sistemde kayıtlı gsm numaranıza bilgilendirmenin yapıldığı görülmektedir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hizmetlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Abonelik sözleşmesi hızlı erişim için “ http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf “ linkini tıklayabilirsiniz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön