24 Mart 2015

Teledünya (Türksat) Aboneliğim İptal Edilmiş Haberim Yok!

Ev değişikliği yaptık şu an askerde olduğum için Teledünya (Türksat) yeni evimize bağlatamadık. Benim üstüme olduğu için eşim yapamamış. İkincisi faturamı ödemedim diye benim üyeliğini iptal ediyorlar ve benim haberim yok. Ve bana 870 TL borcum olduğunu söylüyorlar.


Taşıma işlemini ben olmadığın için yapmıyorsunuz fakat iptal işlemini haberim yokken yapıyorsunuz. 180 TL borcum vardı 870 TL olmuş ben bunu kabul etmem ve gerekli yerlere başvuracağım.

Kaan 366 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi24 Mart 2015

    Sayın Abonemiz; 3133384 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 1220***537 hizmet numaralı aboneliğiniz 28-02-2015 tarihinde "borcundan iptal" konuma geldiği görülmektedir. Hizmetinize ait faturalarınızın ödenmemesi nedeni ile hizmetiniz borçtan iptal konuma alınmıştır. Hizmetiniz ile ilgili herhangi bir iptal talebiniz görülmemektedir. Hizmetinizin aktif konumda kalması sebebi ile faturalandırma sistemi devam etmiştir. Faturalarınızın son ödeme tarihinin geçmiş olması ve henüz ödenmemiş olması nedeni ile gecikme faizi işlemeye devam etmektedir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi24 Mart 2015

    Sayın Abonemiz; 3133384 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön