18 Eylül 2015

Teledünya (Türksat) 4 Yıl Önce Kapatılan Borç!

Ankara'dan İzmir'e taşındığımız ve taşındığımız apartmanda Teledünya alt yapısı bulunmadığından dolayı 4 yıl önce iptal ettiğimiz ve borcunu ödediğimiz sözleşmeli üyelik için Ankara 4. İcra Müdürlüğünden 819 TL ödeme emri geldi, bu 4 yıl boyunca konuyla ilgili hiçbir uyarı, ihbarname vesaire bir şey almadık. Ayrıca Taşındığımızı bildirmek suretiyle iptal etmemiz ve son borcu İzmir Girne Teledünya (Türksat) şubesinden ödememize rağmen böyle bir borç ve icra davasıyla karşılaştık. Konuyla ilgili mağdur olmamak için ortada bir hata varsa düzeltilmesini talep ediyorum.

Bolat 187 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi19 Eylül 2015

    3755940 nolu şikayetinize istinaden yapılan kontrollerde 01-02-2012 İptal işlemi yapıldıktan sonra ödenmemiş fatura borçlarınız nedeniyle 20-07-2015 tarihi itibariyle İptalden hukuka sevk edildiği görülmektedir. İlgili tarihte hizmetlerinizin iptal edilmiş olup hizmet kullanım bedelleriniz fatura olarak düzenlenmiştir. 20120200533353 ve 20150700000941 fatura numaralı aboneliğinize ait 2 adet ödenmemiş faturanız bulunmaktadır. Faturalarınızın ödenmemiş olması nedeni ile hizmetiniz avukata/hukuka sevk edilmiştir. 817.33 TL tutarında ödenmemiş faturanız bulunmaktadır. Sistemde kayıtlı 5052575980 mobil telefon numaranıza uyarı ve bilgilendirme SMS lerinin gönderildiği tespit edilmiştir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi18 Eylül 2015

    Sayın Abonemiz; 3755940 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön