17 Kasım 2014

Teledünya (Türksat) 3 Yıl Sonra SMS İle Borç Bildirimi Yaptı

Tüm borçları ödeyerek Ağustos 2011'de sonlandırdığım aboneliğim için tarafıma 39 ay sonra SMS gönderilerek borcum olduğu bilgisi verildi. Abonelik kapandığından bu yana iletişim bilgilerimde değişiklik olmadı.

Üç sene içinde borcumun olduğuna dair her hangi bir SMS, mail, bilgilendirme almadığım müşteri temsilcileriniz tarafından teyit edildi. Müşteri temsilcisi incelemeye yeni alındığını ondan dolayı bilgi verilmediğini söyledi.

39 ay sonra yapılan bu bildirim kasıtlı ve kötü niyetli bizim yaptığımız ödemeleri ispatlamamızı zorlaştırarak mükerrer ödeme alınmak amacında olunduğu çok açıktır. Tarafıma yansıtılan bu borcu kabul etmiyorum, yaptığınız işlemlerin düzeltilmesini rica ediyorum.

Melek 1.151 Okunma

Cevaplar

 • Melek21 Kasım 2014

  39 ay sonra yapılan bu bildirim kasıtlı ve kötü niyetli bizim yaptığımız ödemeleri ispatlamamızı zorlaştırarak mükerrer ödeme almak amacında oldukları çok açıktır. Sistemlerinde tarafıma her hangi bir bildirim yapılmadığı görülüyor bir hafta önce sms gönderildi.39 ay boyunca ne yapıyorlardı.

 • Melek20 Kasım 2014

  Borcum var ise, 39 ay bildirilmeyen borca nasıl gecikme faizi işletilir. Memurlarınız zamanında görevlerini yerine getirmiyor ya da kasıtlı olarak tefeci faiziyle vatandaşın cebindeki parayı nasıl çalabilirim politikası yürütüyorsunuz, abonelik kapatıldıktan sonra borcumuz varsa aboneye bilgi verilmelidir. İletişim bilgilerimde değişiklik olmadı. TÜRKSAT il müdürlüğünüz müşteri temsilcileriyle yaptığım görüşmelerde tarafıma sms, mail, adrese bildirim bilgilendirme almadığım teyit edildi. Sizden bunu yazılı istiyorum. Tarafıma 39 ay bildirim yapılmadığı sisteminizde görülüyor. saygılar.

 • Kablo TV Temsilcisi18 Kasım 2014

  Sayın Abonemiz; 2828225 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 10*******8 hizmet numaralı aboneliğinizi 22-08-2011 tarihinde iptal konuma aldığınız görülmektedir. 20**********39 nolu 30-09-2011 son ödeme tarihli ve 20**********75 nolu 26-08-2011 son ödeme tarihli iki adet ödenmemiş faturanız bulunmaktadır. İlgili faturalar hizmet iptal işleminizden önceki kullanım dönemleriniz kapsamaktadır. Fatura sorumluluğu ile ilgili sözleşme maddeleri aşağıdaki gibidir; 5.1- Abone, faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin son ödeme tarihinden önce ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını, ödeme noktalarını, Türksat Kurumsal Web Sitelerinden,Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. TÜRKSAT’ın belirlediği ödeme kanallarının haricinde ödeme yapılması durumunda sorumluluk aboneye aittir. 5.2- Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TURKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. 5.3- Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Ödenmeyen fatura bedelleri “Ödenmeyen fatura bedelleri %29 faizi ile birlikte tahsil edilir.” 5.4- Faturaya yapılacak olan itirazlar tahsilat sürecini durdurmaz ve ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz. İtirazın haklı bulunması durumunda, Abone’ye iade edilmesi gereken tutar, Abone’nin isteği doğrultusunda 15 gün içerisinde Abone’ye iade edilir veya Abone adına düzenlenecek ilk faturadan mahsup edilir. Aboneliğin başlama ve bitiş tarihleri, ücretlerin tahakkuku vs. konularda itirazın değerlendirilmesinde TURKSAT kayıtları esas alınır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi17 Kasım 2014

  Sayın Abonemiz; 2828225 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön