03 Mart 2015

Teledünya (Türksat) 2 Yıl Sonra Gelen Fatura!

Teledünya (Türksat) TV aboneliğimi 2013 yılı temmuz ayında iptal ettirmeme rağmen 2013 yılı temmuz ve ağustos dönemine ait 18,20 TL borcum olduğuna dair tarafıma 02,02,2015 tarihinde mesaj ulaşmıştır.

Teledünya (Türksat)'ya göre ödenmemiş iki adet faturam gözükmektedir. Fakat ilginç olan, kurum faturalarımın Vakıfbank'tan otomatik ödeme talimatına istinaden yapılmasına ve ilgili otomatik ödeme talimatımın 2014 yılının ocak ayında iptal edilmesine rağmen iki adet faturamın Teledünya (Türksat) sisteminde ödenmemiş olarak görünmesidir.

Ahmet 199 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi03 Mart 2015

    Sayın Abonemiz; 3086470 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 113****503 hizmet nolu aboneliğinizi 14-07-2013 tarihinde iptal konuma aldığınız görülmektedir. 20130*****3553 nolu 24.07.2013 son ödeme tarihli faturanız hizmetinizi iptal etmeden önceki Haziran 2013 dönemine ait kullanımınızı kapsamaktadır. 20130700006574 nolu 26.08.2013 son ödeme tarihli faturanız ise Temmuz 2013 dönemi içerisinde kullandığınız gün kadarki dönem baz alınarak hesaplama yapılmış olup ilgili faturalarınızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Faturalarınızı ödediğiniz tarihe müteakip tarafınıza gecikme bedelini içeren son bir fatura düzenlenecektir. Fatura takibi ve sorumluluğu aboneye aittir.Tarafınıza iletilen sözleşme maddesinde de durumla ilgili bilgilendirme mevcuttur. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi03 Mart 2015

    Sayın Abonemiz; 3086470 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön