Kablo TV ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Türker sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
1 Destekçi

Kablo Tv Türksat Deprem Bölgesinde Haksız Fatura Kesip Fazla Ödeme İstiyor

1.136
Türker
Türker 08 Mart 10:56

Ankara'da TÜRKSAT Kablo Net ve Kablo TV ® hizmeti sözleşmemiz vardı. Adana'ya taşındığımızda, yerleştiğimiz bölgede TÜRKSAT hizmeti olmadığı için sözleşmemizi ocak ayı içinde, ziyapaşa, ziyapaşa mh. B** CD. 2.5, durak no: **/a, 01140 Seyhan/Adana adresindeki TÜRKSAT Kablo Net Kablo TV Adana resmi abone merkezi'nde iptal ettirdik.

Modeminden Kablo TV kartına kadar bütün parçaları eksiksiz biçimde teslim ettik ve oradaki iki personelin ayrı ayrı kontrolü ile işlemi tamamladık. Aynı gün müşteri hizmetlerini aradık ve tüm ekipmanın teslim edildiğine, sadece 13 günlük fatura bedeli ödeyeceğimize dair teyit aldık. Birkaç gün önce kesilen faturada TÜRKSAT, Kablo TV'nin kartını iade etmediğimiz gerekçesiyle fazladan 350 TL ödeme yapılmasını istiyor.

Deprem bölgesindeyiz ve birçok işletme deprem nedeniyle harap olmuş durumda, hepimiz canımızın derdindeyiz. Bu kendi personelinden, kendi şubesinden haberi olmayan firma yüzünden iki gündür müşteri hizmetleri ile uğraşıyoruz; çünkü bizden ısrarla şubeye gidip tüm parçaları eksiksiz teslim ettiğimize dair belge almamızı, tarayıcıdan taratıp bunu TÜRKSAT merkezine e-posta ile göndermemizi istiyorlar.

Sorsanız "resmi abone merkezi"; fakat merkezdeki evrakı TÜRKSAT kendi personelinden temin edemiyor, depremzedelerin kendi canının derdini bırakıp firmanın sorumluluğundaki evrakın peşinden koşmasını bekliyor. Yazıklar olsun! Enkaz altında kalsaydık da sizin bu işbilmezliğiniz, fırsatçılığınız ve ahlak dışı ticaret anlayışınızla uğraşmasaydık. Yazıklar olsun!

Kablo TV Logo
Kablo TV08 Mart 12:02
Türker
Türker08 Mart 17:25

Biz o modülü zaten teslim ettik! Personeliniz bize herhangi bir belge vermedi! Afetten önce teslim ettiğimiz ve iki personelin eksiksiz biçimde teslim aldığı iki kutu ekipman içinde teslim ettiğimiz modülü sanki teslim etmemişiz gibi fatura çıkarıyorsunuz. Üstelik utanmadan bize ilgili evrakı gidip oradan teslim alıp taratarak size e-posta ile göndermemizi istiyorsunuz. Verdiğiniz cevap yaptığınız işlerden daha ayıp. Arsızsınız!

Türker
Türker08 Mart 17:29

Utanmadan işlemin "afetten önce" yapıldığını yazıyorsunuz. 19.01.2023 tarihindeki işleme dair faturayı bize birkaç gün önce, afetten sonra çıkardınız! Eksiksiz teslim ettiğimiz parçaları utanmadan eksik teslim etmişiz gibi fatura ediyorsunuz. Üstelik arsız bir şekilde ilgili evrakı işimizi gücümüzü bırakıp gidip oradan almamızı, taratıp size e-posta ile göndermemizi istiyorsunuz. Fırsatçısınız! Arsızsınız! Yüzsüzsünüz!

Türker
Türker15 Mart 12:53

Deprem fırsatçılığı yapan, çıkardığı haksız faturanın izini sürmek ve sorun çözmek yerine "faturayı ödemeniz lazım" diye direten bu firmanın ilgili şubesine gittik, görüştük. Kurumun merkezi e-arşiv sistemindeki kayıtlar, bizim eksiksiz teslim ettiğimiz cihazları sanki eksik teslim etmişiz gibi sisteme girilmiş ve merkezden adımıza bu haksız fatura çıkarılmış. Ne genel merkezden ne de müşteri hizmetlerinden bir kişi bile bu şube ile irtibata geçip işin aslını sormamış. Anlattığımızda oradaki yetkili e-arşivdeki belgelere baktı ve çok şaşırdı; çünkü eksiksiz teslim ettiğimize dair şubede kamera kayıtları bile bulunan Conax modülü genel merkez "eksik teslim edildi" şeklinde işaretlemiş ve bize 350 TL haksız fatura çıkarmış. Üstelik bütün şikayetlerimize rağmen bir kişi bize bu şubeyi arayıp durumdan haberdar etmemiş. Şubede bizim işimizi yapan arkadaşlar deprem nedeniyle işlerinden ayrılmışlar ve şubede sadece iki personel çalışıyor. Onca işleri bulunan bu arkadaşlar işlerini güçlerini bırakıp iki kişi birden yarım saat boyunca ne olduğunu anlamaya çalıştılar. Sonuç? Bu deprem fısatçısı, haksız fatura çıkaran ve teslim ettiğimiz cihazın parasını zorla almak isteyen, bizi yalan söylemekle suçlayan genel merkezden bugün mesaj geldi; çıkardıkları 350 TL fatura ödenmiş! İnsanlar burda canlarının derdinde. Bu firma ise haksız fatura çıkarmaktan, aradığınızda sizi canınızın derdini bırakıp 350 TL'lik haksız faturanın izini sürmeniz için oradan oraya sürüklemekten utanmıyor, arlanmıyor. Oradan oraya göndererek harcattığınız vaktimiz ve çalmaya kalkıştığınız hakkımız size haram olsun! En zor zamanlarımızda böylesi fırsatçılıkların peşine düşen, haksız fatura çıkararak bizi yalancılıkla itham eden bir firmanın adını, sadece tükürmek için anarım. Yüzünüz olsa yüzünüze tükürürdüm! Hakkımız haram olsun! Deprem bölgesinde enkaz altında kalmış, yaralanmış, evinden olmuş, korkudan yaşamı allak bullak olmuş daha kaç müşteriye böyle haksız faturalar çıkardınız? Kaç kişiyi oradan oraya gönderip yaptığınız fırsatçılıktan kendilerini kurtarmaları için yordunuz? Nasıl bu kadar arsız bir şekilde bunları yapabildiniz? Yazıklar olsun!

  • profile
1 Destekçi

Benzer Şikayetler

profile
6.432
24 Eylül 2022

Kablo TV Sıfır Kumandası İstiyor...

Kablo TV - TÜRKSAT olarak gerçekten takdire şayan hareketleriniz var. Abonelik iptali sonrası, abonelik sırasında para ödediğimiz uydu cihazını ve internet modemini iade etmemiz isteniyor. İade etmeye gittiğimizde telefon kablosu, cat6 internet kablosuna kadar isteniyor. Hadi bunları da geçtim, uydu...

Kablo TV Sıfır Kumandası İstiyor...
  • profile
1 Destekçi
profile
1.169
04 Eylül 2022

TÜRKSAT İcraya Vermiş Ama İcra Nedeni Olan Cihazı Almamakta Israrlı

TÜRKSAT uydu cihazından dolayı rahmetli ağabeyim adına bizlere icra takibi başlatılmış. 1- Ağabeyim öldükten hemen sonra tüm borçlarını kapadık, internette dahil buna 2-TÜRKSAT uydu cihazından dolayı icraya verilmişiz ki rahmetli İstanbul'da yaşıyor biz Samsun'da Kimse bize cihazdan bahsetmedi tesl...

  • profile
1 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .