Kablo TV ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Y.tolga'nın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi

Kablo TV Pişmanlığı

3.530görüntüleme
Y.tolga
Y.tolga 04 Eylül 2020 12:12

3 yıldır Kablo TV ve Kablo Net kullanıcısıyım. 3 yıl boyunca sorun yaşamadığım tek bir gün olmadı. İnternet sorunlarını bir kenara bırakıyorum çünkü ispatlayamıyorum. Gelelim Kablo TV sorunlarına;

Size akıllı kutu diye sattıkları kutu herhangi bir meşe ağacından daha akıllı değil. Sorunları tek tek yazıyorum;

1- Bilgi tuşuna bastığınızda kutunuz kilitleniyor, uzaktan kumanda çalışmıyor, siz ekranın yarısını kaplayan bilgi ekranı ile o esnada hangi kanaldaysanız onu izlemek zorunda kalıyorsunuz.

2- Eurosport 226 no2lu kanala girdiğinizde cihazınız donuyor, uzunca bir süre siyah ekran izliyorsunuz (2-3 dakika) en sonunda şanslıysanız yayın geri geliyor ama genelde kalkıp cihazı arkadan açıp kapatmak zorunda kalıyorsunuz.

3- Uzaktan kumanda sizin sağlınızı düşündüğü ve sürekli hareket etmenizi istediği için sürekli takılıyor (sürekliden kastım bir saat içerisinde 5-6 kere bu durum yaşanabiliyor) Yani on yıllardır alıştığınız, kumandamın düğmesine basarım kanal değiştiririm, ses açarım gibi kolaylıklar TÜRKSAT Kablo TV ile tarihe karışıyor. Her kumandayı elinize aldığınızda acaba bu kez çalışacakmış diye tatlı bir heyecan duyuyorsunuz.

4-Kanalların altında çıkan bilgi bantları bambaşka bir alem. Hangi süper akılla tasarlanmışsa bilgi bantları veriyi internetten alıyor. Yani sizin internetiniz koptuysa veya cihazı açıp kapatırken internet bağlantınız yoksa bilgi bantları kafasına göre takılıyor. İşin asıl kötü tarafı internet bağlantısı gittiğinde huzurla TV seyretmeniz de mümkün değil, özellikle internette kopma yaşarken TV tam bir eziyet halini alıyor, çünkü internetin her kopuşunda ekranı tamamen kaplayan bir uyarı mesajı geliyor, bu ve ısrarla sizin hayır veya evet tuşuna basmanızı istiyor. Siz kumandanız tutukluk yapmadıysa ve tuşa basmayı başarsanız da "oh kurtuldum, artık maçımı izleyebilirim" diyemiyorsunuz çünkü dakika da 3 -4 kere kopan internet yüzünden elinizde kumanda ile Rus ruleti oynamak durumundasınız.

Lütfen bu sorunların sadece bana veya benim akıllı kutuma özgü olduğunu düşünmeyin. Daha dün yeni kutu getirdiler, aynı sorunlar hiçbir fark olmaksızın devam ediyor. Müşteri temsilcisine bıraktığım arıza kaydı buradan köye yol olur derler ya işte aynen öyle. TV arızası olunca akıllı kutunuzu açıp kapatın diyorlar, onlara göre sorun çözülüyor, sizin 5 dakika sonra aynı sorunu yaşıyor olmanız onlar için problem teşkil etmiyor.

Kablo TV Logo
Kablo TV04 Eylül 2020 12:46

Sayın Abonemiz; 15812934 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

Y.tolga
Y.tolga04 Eylül 2020 13:21

3 yıldır neredeyse her hafta en az bir kere müşteri temsilciniz ile konuşuyorum, kabaca 150 arama yapar. Hiç birinde sorunu çözmek için, ya da nezaketen neden çözemediğinizi açıklamak için dönüş yapmadınız. Bu sebeple buraya yazdığınız, muhtemelen bir robot tarafından otomatik oluşturulan bu cevabı samimi bulmuyorum.

Kablo TV Logo
Kablo TV04 Eylül 2020 13:31

Sayın Abonemiz; Türksat Çağrı Merkezi sistemleri üzerinden oluşturulmuş 12274789 numaralı şikayet kaydınız incelemeye alınmıştır. Kaydınızın en kısa zamanda yanıtlanacağını belirtmek isteriz. Ayrıca dilerseniz I-STB cihazınız yerine HD STB cihazı kiralayabileceğinizi belirtmek isteriz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 0 850 804 44 44 ya da 0 850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

Y.tolga
Y.tolga04 Eylül 2020 15:16

İki cihaz arasındaki fark nedir?

Kablo TV Logo
Kablo TV05 Eylül 2020 09:37

Sayın Abonemiz; İki cihaz arasındaki fark, HD STB cihazı interaktif bir cihaz olmaması sebebi ile durdur izle, seç izle gibi özellikleri barındırmamaktadır. Standart bir yayın kutusu olarak hizmet vermektedir. Detaylı bilgi ve başvuru için Çağrı Merkezi ile irtibat kurmanızı rica ederiz. Saygılarımızla.

Y.tolga
Y.tolga05 Eylül 2020 09:53

Yani akıllı kutu adı altında sattığınız veya kiraladığınız kutularda yukarıda saydığım kronik sorunların varlığını kabul ediyorsunuz ve daha az sorun çıkaran başka bir kutuyu tercih etmemi tavsiye ediyorsunuz. Doğru mu anladım?

Kablo TV Logo
Kablo TV05 Eylül 2020 11:09

Sayın Abonemiz; Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi I-STB cihazında da nadiren de olsa teknik sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Arızası tespit edilen cihazlar yenisi ile değiştirilmektedir. HD STB cihazı hakkında bilgi iletmemizin sebebi tercih hakkınızın olduğunu belirtmektedir. Yayınları sağlıklı bir şekilde alabilmek için I-STB, HD STB, Conax Modül gibi cihaz opsiyonları bulunmaktadır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 0 850 804 44 44 ya da 0 850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

Y.tolga
Y.tolga05 Eylül 2020 13:02

Nadiren mi?! Size söyle söyleyeyim. 2 gün önce 226 numaralı kanala gelince donma, bilgi ekranına gelince donma sorunları sebebi ile yeni cihaz istedim. Gelen cihazda da aynı sorunlar aynen devam ediyordu. Üstellik kumanda tutukluk problemi de eklenmişti. Telefon edip eski cihazımı geri istedim. Gece saat 22:00 ye kadar eski cihazınız iade edilecek dediler. O saate kadar bekledim, tabi ne gelen oldu ne de giden. Üstelik dün akşam 20:00 de arayıp 2200 için teyit de almıştım. Görüşmeler mevcuttur, bir zahmet açıp dinleyin. Hepsi bir yana siz ne hakla bana o kutuda sorun yaşıyorsanız başka kutuya geçin diyorsunuz. Ben akıllı kutu için size para ödüyorum. Sizin işiniz o kutuda yaşanan problemleri çözmek. Yok eğer çözemiyorsanız o zaman bu zamana kadar yaptığım ödemeleri iade edin. O kutunun satışını da durdurun. Sizin hizmetten ve müşteri memnuniyetinden anladığınız bu işte. 2. Gün oldu halen laf kalabalığından başka çözüm ürettiğiniz yok. Aklınıza tek gelen çözüm, biz akıllı kutu işini beceremedik size daha ilkel bir kutu verelim oldu. Kendi firmamda bir çalışan müşteriye böyle çözüm önerse işine son veririm. Sizin firmanız için normal sanırım bu tür konuşmalar. Sorunları aşağıya listeliyorum, bakalım ilk yazdığınız mesajdaki gibi ekipleriniz müdahale edip çözüm üretebilecek mi? 1. Bilgi tuşuna bastığımda ekran donuyor! 2. 226 numaralı Eurosğort kanalına girdiğimde başlangıçta 2-3 dakika siyah ekran çıkıyor, sonrasında sol üstte sim kart işareti çıkıyor. Yayın ancak 2-3 dakika gecikmeli geliyor. Birkaç kere 226 numaralı kanala girdiğinizde tüm kanallar kayboluyor. Ancak arkadan açıp kapatınca geri geliyor. 3. 2 gün önce yukarıdaki sorunlar sebebi ile cihazımız yenisi ile değiştirdiniz ancak aynı sorunlar orada da devam ediyor. Bu sorunlara ilave olarak bir de sık sık uzaktan kumanda kilitleniyor. Dakikalarca işlem yapmıyor. Sonra kendi kendine çalışmaya başlıyor. Sesi bazen en üste çıkartıyor, kanal gezerken bir anda 2 numaralı kanaldan tek tek sırayla 222. Kanala gidiyor. 4. Bilgi bantları internet yokken düzgün çalışmıyor. Internet varken de önce eski bilgi bandı geliyor arkasından güncel olan geliyor. Size bu kadar zaman ayırıp yazmam, dakikalarca müşteri temsilcilerinize durumu anlatmam, gelen teknik destek ekibinize durumu göstermeme rağmen siz sadece size "akıllı olmayan kutu verelimden öte çözüm üretmiyorsunuz. Siz bana başka kutu önermeyin, parasını verdiğim hizmeti kurumsal bir firmaymış gibi davranarak eksiksiz sağlayın kafi

Kablo TV Logo
Kablo TV05 Eylül 2020 14:25

Sayın Abonemiz; Cihaz değişimi için gerekli süreçler başlatılmıştır. Saygılarımızla.

Kablo TV Logo
Kablo TV06 Eylül 2020 10:19

Sayın Abonemiz; Ekiplerimizce 05.09.2020 20:11 tarihinde adresinize gelindiği ancak adreste kimsenin olmadığını ve telefon üzerinden ulaşılamadığı iletilmektedir. Müsait olduğunuz ve adreste bulunduğunuz tarihi belirtmeniz durumunda yönlendirme sağlanacağını belirmek isteriz. Saygılarımızla.

Y.tolga
Y.tolga06 Eylül 2020 10:35

Daha önce telefonda müşteri temsilcinize de söylediğim gibi son 72 saattir evde hep birileri oldu, telefonum da hep açıktı. Üstelik telefonumda beni arayan numara ulaşamazsa geri bildirim sağlayan uygulama da mevcut ve son 72 saattir bana ulaşamayan numara yok. Sizin teknik ekibiniz veya siz yalan söylüyorsunuz. Hodri Meydan! Eğer teknik ekibiniz gerçekten geldiyse, lütfen geliş tarihini ve saatini söyleyin, apartmanın güvenlik kamerası görüntülerine bakalım.

Y.tolga
Y.tolga06 Eylül 2020 10:39

Düzeltme! Mesajda teknik ekibin geliş saatini ve tarihini bildirmişsiniz. İlgili tarihte ve saatteki kamera görüntülerini kontrol edip buraya yazacağım.

Kablo TV Logo
Kablo TV06 Eylül 2020 11:19

Sayın Abonemiz; İletilen bilgiler oluşturulan kayıtlara gelen cevaplara istinaden tarafınıza iletilmektedir. Adresten müdahale sağlanması adına yeniden kayıt oluşturulmuştur. Saygılarımızla.

Y.tolga
Y.tolga06 Eylül 2020 14:07

Dün belirttiğiniz tarihte ve zamanda hem ben hem de eşin evdeydik. Kayıtlı bulunan telefon numaram aktif ve kullanılabilir durumdaydı. Kamera kayıtlarını incelediğimizde belirtilen tarihte ve saatte hiç kimsenin gelmediği görüntülerle sabittir. Ayrıca bir gün önce de aynı şekilde personeliniz adrese hiç uğramamış olmasına rağmen evde kimse bulunamadı diyerek hem sizi hem de beni kandımaktadır. Şimdi size soruyorum, Size konu ile ilgili yalan söyleyen, hem benim zamanımı çalan hem de sizin firma itibarınız zedeleyen bu personel ile ilgili ne işlem yapacaksınız. Tamamen sizin personelinizden kaynaklı yaşadığım mağduriyeti gidermek için planınız nedir? Zamanımın çoğunu nafile bir biçimde sizlerin yanlışlarını yüzünüze vurmak için harcıyorum. Bu saatten sonra ne Kablo Net ne de Kablo TV ile ilgili bir şey yazmak istemiyorum. Konuları elimden geldiğince yargıya taşıyacağım ve sözleşme süremin dolması ile birlikte sizlerden kurtulacağım. Dilim döndüğünce ne kadar löyü bir firma olduğunuzu her yerde anlatmaya devam edeceğim ki başka insanlar benim yaşadığım sorunları yaşamasın. Müşteri memnuniyeti odaklı fikirlerimi duymak isterseniz veya teknik destek randevusu kararlaştırmak için bir zahmet yetkili bir kişi beni telefonla arasın, uygun olursam cevap veririm. Bu süreçte ödediğim ve karşılığını alamadığım hiçbir kuruşu helal etmediğimi bilmenizi isterim.

Y.tolga
Y.tolga06 Eylül 2020 15:28

Az önce teknik destek ekibi geldi. Herkesin okuması için büyük harflerle yazıyorum. 226 numaralı kanala geldiğinizde bütün cihazın donması sorunu cihazdan kaynaklanan bir sorun değil sistemden kaynaklanan bir sorun ve bütün abonelerde var. TÜRKSAT 3 aydır bu sorunu çözmediği gibi en azından donma sorununu kaldırmak için 226 numaralı kanalı listeden de çıkarmadı. Eyy bana HD kutu önereren iş bilmez müşteri temsilcisi, akıllı kutu için ödediğim paranın karşılığını ne zaman alacağım? Sorunun sistemden kaynaklandığını söyleyen bizzat sizin teknik servisiniz. Adı h**** ş****. İsterseniz kontrol edin. Kendisinden sorununun cihazdan değil sistemden kaynaklandığını gösterir bir tutanak istedim ama vermedi. 3 aydır çözülemeyen nasıl bir sorun olabilir çok merak ediyorum. 2-3 gün içerisinde yaşanan bu kadar skandaldan sonra bakalım TÜRKSAT'tan bir Allah'ın kulu yetkili birisi çıkıp arayacak mı? Başlık olarak yazmıştım, altını çizelim., TÜRKSAT Kablo Net ve Kablo TV kullanmak pişmanlıktır. Paranızla sinir sahibi olursunuz. Üstelik derdinizi anlatacak bir tane yetkili de bulamazsanız.

Kablo TV Logo
Kablo TV06 Eylül 2020 15:40

Sayın Abonemiz; Yaşamış olduğunuz probleme istinaden cihaz değişimi sağlanmıştır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 0 850 804 44 44 ya da 0 850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler