Kablo TV ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi

Kablo TV, Kablo Ses Ve Sinema Paketi Dayatması

4.218görüntüleme
Selami
Selami 22 Eylül 2020 22:55

2011 yılında kablolu yayın abonesiyim. Son iki yıllık taahhüt bitişi tarihi, 14 Nisan 2020 olmasına rağmen, Mart 2020 ayının başında yapay arızalarla taciz etmeye başladılar. Hiçbir fiziki şart değişmemesine rağmen, sinyal kesilmeleri ile karşılaştım. 

Israrla arıza bildirimi yapmadım. Bir hafta sonra, kablolu yayıncılar kendisi aradı ve yeni sözleşme yapmam gerektiğini söylediler. Sonra" internet + TV+ sinema kanalları+sabit telefon (Kablo Ses) paketi veriyoruz " dediler. Ben ısrarla" telefon ve sinema paketi istemiyorum " dememe rağmen, " bunlar paketin içinde böyle alacaksınız zaten kablo ses ücretsiz "dediler. Mayıs ayına kadar kampanyası varmış ve bitince kullanmadığım telefon parası (3,99 TL) ödemeye başladım. Zaten sinema kanallarını ödetmeye başlamışlardı. Dün alıcım (hatalı yazılım hilesi ile TÜRKSAT tarafından) tamamen kilitlendi (Daha önce kilitliyorlardı ben açıyordum).Sonra arıza bildirimi yaptım. Kaçınılmaz olan "cihaz bozuk, eski size yenisini kiralayalım" sözlerini duydum. Ben de öncelikle "zorla dayatılan sabit telefonun ve sinema kanallarımın kapatılmasını" istedim. Telefonu kapatırız, çıkacak faturayı ve tahsis ücretini ödersiniz, sinema kanalları paket olarak kalır yoksa paketten çıkarsınız " dediler. 

Telefon tahsis ücreti önce 12 TL dendi sonra 24 TL onaylıyor musunuz" dendi. Ben de "onaylıyorum" dedim. Tahsis ücreti 12 TL imiş. Faturada görünce tekrar yazarım. Zorla sinema kanalları ödemeye devam etmek istemiyorum bunu ve telefon tahsis ücretini Tüketici Hakem Heyetine bildireceğim. Ayrıca bozulan cihaz yerine, Conax modül kiraladım ama iki gündür gelmedi. Beş iş günü bekleyebilirmişim.

Kablo TV Logo
Kablo TV23 Eylül 2020 09:04

Sayın Abonemiz; 15986237 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

Kablo TV Logo
Kablo TV23 Eylül 2020 09:36

Sayın Abonemiz; Hizmeti nakil yaptırarak yeni adresinizde kullanmaya başladığınız 21-02-2017 tarihinden bu yana yalnızca bir kere arıza kaydı bıraktığınız görülmektedir. Dolayısı ile Türksat Kablonet hizmetini büyük ölçüde sorunsuz kullandığınız görülmektedir. Tüm İnternet Servis Sağlayıcılarında olduğu gibi nadiren de olsa sorun yaşamanız söz konusu olabilecektir. Ancak ekiplerimizce ivedi olarak sorunlara çözüm sunulacağını belirtmek isteriz. Hizmetiniz ile alakalı etik olmayan, bilinçli olarak yapılmış bir arıza durumu kesinlikle söz konusu değildir. Kampanya içeriklerinin abonelerin ihtiyaçları doğrultusunda paket halinde oluşturulduğunu belirtmek isteriz. Sizlerin seçtiği paket hem içerik olarak daha fazla hizmeti barındırmakta hemde fiyat olarak daha avantajlı bir pakettir. Paket seçiminin onayınız doğrultusunda yapıldığı görülmektedir. Sizlere daha iyi hizmet verebilme amacıyla çalışmalar yapmaya ve geri bildirimlerinizi uygulamaya memnuniyetle devam edeceğiz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 0 850 804 44 44 ya da 0 850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

Selami
Selami23 Eylül 2020 11:51

Sayın TÜRKSAT yetkilisi, öncelikle neyi değiştirmek veya satmak istiyorsanız, o cihaz arızalanıyor. Bu bir tesadüf herhalde. İkinci olarak, istemediğim hizmetin zorla dayatılıp, sonra paket böyle denmesi etik mi sizce? Daha önce kullandığım paket niye yok? Ayrıca Mart 2020 tarihinde yaptığımız konuşma kayıtlarında var. Sinema paketi ve sabit telefon. İstemediğimi defalarca belirttim. Şimdi kullammadığım sabit telefon. İptal ücreti, faturası ve seyredilmeyen sinema kanallarına para ödeyeceğim, bu etik mi?

  • profile
  • profile
2 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler