Toplam çözüm sayısı
..
Kablo TV ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Süleyman'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Kablo TV Arızalanan Teledünya Kutu Değişim Sorunu

1.792görüntüleme
Süleyman
Süleyman 07 Eylül 2020 17:52

Yaklaşık 8 yıldır Kablo Net ® abonesiyim ilk abonelikte verdikleri Teledünya kutu son zamanlarda kanal geçişlerinde mozaiklenme ve Baby TV ® kanalını sadece ses olarak alabilmemiz nedeniyle arıza talebi açtım hemen geldiler. Çözüm şu: Cihazınız eskimiş güncellemeleri almıyor değişmesi gerek, ömrü dolmuş. 8 yıldır abone olsan da bu kutu 8 yıldır bozulmamış olsa ve şimdi bozulmuş olsa da eski müşteri de olsan halen taahhüdün de devam etse ayda 3 TL faturana ilave edeceğiz kutuyu kiralayacaksın ve aboneliğin devam ettiği sürece bu kirayı ödemeye devam edeceksiniz.

Ne kadar güzel değil mi ayda 81 TL fatura ödüyorsunuz firma size sağlamak zorunda olduğu hizmetin sağlama aracı olan kutu ömrü dolduğu hatta ömrünü aştığı için için bozuluyor sonra firma Borçlar yasası kapsamında edimlerini ifa etme yükümlülüğü devam ettiği halde ve bu haliyle eksik ifa yaptığı ve bedelini tam aldığı halde sağlamak zorunda olduğu hizmeti sağlamak için zorunlu olan aracı size aylık ve sınırsız süreli 3 TL karşılığı kiralıyor.

Hukuk bilmeyen, hukuk tanımayan, kanun liberal satış ilkelerimizle bağdaşmaz demekle eş anlamlı bu yaklaşımı nedeniyle 8 yıldır müşterisi olduğum bu firmayı Saygıyla takdir ve adalet duygularınıza teslim ediyorum. Taahhüt bitince firmayla sözleşme feshi üstelik Noter ® Kanalı ile ve eksik edim nedeniyle (yaklaşık 20 ay daha taahhüt olduğundan 20 aylık eksik edim kaynaklı tazminat talebimle) tazminat talep ederek yollarımızı ayırdık TÜRKSAT, sağ ol, sağlamak zorunda olduğun hizmeti iki kere satmaya çalıştığın için.

Kablo TV Logo
Kablo TV08 Eylül 2020 08:52

Sayın Abonemiz; 15838454 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Yeşim
Yeşim15 Eylül 2020 10:30
 

Kablo TV de Halk Tv, tele1 gibi kanallar yok, bilginize.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler