15 Mayıs 2013

Kablo TV Sorunum Giderilmedi!

Çok sık kesintiler yaşıyoruz. 14.05.2013 günü saat 21:30'da eve geldiğimde Türksat Kablo Tv Hizmeti'nin kesik olduğunu görerek müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı bıraktım. Temsilci, arızaya ekiplerin 09:00 ile 14:00 arasında müdahale edebileceğini belirtti. Sebebini sorunca,teknik ekiplerin 24 saat hizmet vermediğini belirtti.Hizmet sektöründe 24 saat teknik hizmet vermemek diye birşey olamaz.Madem hizmet yok,hizmet verilmeyen zaman tutarı toplam aylık hizmet bedeli üzerinden hesaplanarak faturaya indirim olarak yansıtılmalıdır. 30x24=720 saat yapar.Aylık hizmet bedeli 9/720=0,0125 eder. Hizmet alamadığım dilimi 21:30-09:00 arası farz ederek 12 saat hesapladığımda 0,0125x12=0,15 TL eder.

Salih 138 Okunma

Cevaplar

 • Kablo TV Analog Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Sayın Abonemiz, TÜRKSAT A.Ş olarak siz değerli abonelerimizi memnun etmek en büyük motivasyon kaynağımızdır. Fikirlerinize ve yönlendirmelerinize her zaman ihtiyaç duymaktayız. 15.05.2013 tarihli 1799304 numaralı şikayetinizde belirtilen 06.05.2013'te Hizmet iade işlemi gerçekleştirilmiştir bilgisi sehven iletilmiştir. Hizmetlerimizde yaşadığını sorunlar için 444 0 126 veya [email protected] adreslerinin den bize ulaşmanız durumunda en kısa sürede destek olmak üzere yanınızda olacağımızı belirtmek isteriz. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkürlerimizi sunar mutlu günler dileriz Saygılarımızla.

 • Salih 15 Mayıs 2013

  Verilen cevap silinip e-postama yönlendirilen cevap yazıldı. İlk cevabımın giriş kısmındaki "11:42'de yazılan mesaj nedir anlam veremedim. 06.05.2013'te Hizmet iade işlemi gerçekleştirilmiştir deniliyor. " cümlesi silinmiş olan ilk cevaba istinaden yazılmıştır.

 • Kablo TV Analog Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Sayın Abonemiz; 1799304 numaralı şikayetinize istinaden gerekli yönlendirme ve bilgilendirme mail adresinize yapılmıştır. Ücret iadesine yönelik talebiniz incelenmiş olup, ücret iadeleri, Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş. ve tarafınızca imzalanmış olan sözleşmenin 5.3’ncü maddesinde belirtildiği üzere; “TÜRKSAT Abone’ye teknik destek, bakım ve onarım hizmeti vermekle yükümlüdür. Abone, arıza bildirimini veya hizmetle ilgili taleplerini, Türksat Kurumsal Web sitelerine, Türksat Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’ne, Türksat Abone Merkezlerine veya Türksat satış noktalarına usulüne uygun yapacağı başvuru ile TÜRKSAT’a iletebilir. TÜRKSAT, arıza kaydının bırakılmasını takiben 3 gün içerisinde arıza ile ilgili onarım faaliyetlerine başlamakla yükümlüdür. TÜRKSAT’ın kusuru dışında oluşan, uzun süreli elektrik kesintileri, altyapı çalışmaları, idari prosedürler, doğal afetler vs. nedenlerle oluşan kesintilerden TÜRKSAT sorumlu değildir. TÜRKSAT’ın kusurundan kaynaklanan arıza ve kesintilerin, TÜRKSAT Kablo hizmetleri Çağrı Merkezi’ne bildiriminden itibaren bir günü aşması halinde, hizmet verilemeyen tam günlere ait kullanım bedeli, Abone’nin talebi üzerine bir sonraki faturasından mahsup edilir. TÜRKSAT, 1 (bir) ay önceden Aboneyi bilgilendirmek kaydıyla arıza hizmetleri için ücret talep edebilir.” hükmü çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. İlgili ücret iade talebiniz, bahse konu hizmet arıza/kesintisinin yukarıda belirtilen kapsam dışında olması nedeniyle karşılanamamaktadır. Müşterilerimiz tüm soru ve şikayetleri için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir veya [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Salih 15 Mayıs 2013

  11:42'de yazılan mesaj nedir anlam veremedim. 06.05.2013'te Hizmet iade işlemi gerçekleştirilmiştir deniliyor. E-postama gönderilen cevap ise: Sayın Salih Metecan Gülşen, Ücret iadesine yönelik talebiniz incelenmiş olup, ücret iadeleri, Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş. ve tarafınızca imzalanmış olan sözleşmenin 5.3’ncü maddesinde belirtildiği üzere; “TÜRKSAT Abone’ye teknik destek, bakım ve onarım hizmeti vermekle yükümlüdür. Abone, arıza bildirimini veya hizmetle ilgili taleplerini, Türksat Kurumsal Web sitelerine, Türksat Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’ne, Türksat Abone Merkezlerine veya Türksat satış noktalarına usulüne uygun yapacağı başvuru ile TÜRKSAT’a iletebilir. TÜRKSAT, arıza kaydının bırakılmasını takiben 3 gün içerisinde arıza ile ilgili onarım faaliyetlerine başlamakla yükümlüdür. TÜRKSAT’ın kusuru dışında oluşan, uzun süreli elektrik kesintileri, altyapı çalışmaları, idari prosedürler, doğal afetler vs. nedenlerle oluşan kesintilerden TÜRKSAT sorumlu değildir. TÜRKSAT’ın kusurundan kaynaklanan arıza ve kesintilerin, TÜRKSAT Kablo hizmetleri Çağrı Merkezi’ne bildiriminden itibaren bir günü aşması halinde, hizmet verilemeyen tam günlere ait kullanım bedeli, Abone’nin talebi üzerine bir sonraki faturasından mahsup edilir. TÜRKSAT, 1 (bir) ay önceden Aboneyi bilgilendirmek kaydıyla arıza hizmetleri için ücret talep edebilir.” hükmü çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. İlgili ücret iade talebiniz, bahse konu hizmet arıza/kesintisinin yukarıda belirtilen kapsam dışında olması nedeniyle karşılanamamaktadır. Müşterilerimiz tüm soru ve şikayetleri için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir veya [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TÜRKSAT A.Ş. Cevabım ise hem e-posta için hem burada verilen bilgiler için: Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Doğal afet idi, başkası yapmıştı gibi bahaneler 24 saat teknik ekip bulundurmamanız için gerekçe değildir. 3 gün yasal süre tanınmış olması da gerekçe değildir. Kesintilerin sıklaşması durumunda çanak anten alıp firmanız ile olan ticaretimi sonlandıracağımı değerlendirmenize sunarım. Şikayetim hizmet kalitenizi arttırmanız içindir. 5 yılı aşkın süredir çanak anten sistemini tercih etmemiş olup firmanızdan hizmet satın almaktayım. 2013 yılında telekomünikasyon hizmeti sektöründe 24 saat teknik ekip bulundurmama cevabı üzerine firma yöneticilerinin biraz başlarını ellerinin aralarına alıp düşünmeleri lazım. İyi çalışmalar dilerim.

 • Kablo TV Analog Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Sayın Abonemiz; 1799304 numaralı şikayetinize istinaden gerekli yönlendirme ve bilgilendirme mail adresinize yapılmıştır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikayetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön