17 Ekim 2016

Kablo TV Borç SMS'i İle Şaşkına Döndüm...

Dün telefonuma KTV borcunuz var diye mesaj geldi. Benim 2009 da Uydunet'e bir aboneliğim olmuştu kendi şubelerinden. Birkaç ay sonra taşındığım yerde hizmetleri olmadığı için aynı şubeye gidip aboneliğimi iptal etmek istediğimi söyledim ve çıkarılan hesabın hepsini ödedim. Ancak şimdi o tarihte kalan bir cüzi kuruş hesabını katlayıp faize sokup karşıma borç olarak çıkarmışlar. Faizi alan da verende ziyandadır. Birincisi ben hesabı kapatırken neden hepsini almamışlar benim suçum mu bu? İkincisi madem benim telefonum sizde var hesap kuruş hesabındayken neden haber vermediniz? Bu vatandaşı resmen saf yerine koymaktır. Ben parayı ödeyeceğim hukuk sistemimiz düzgün olmadığı için ama bu duruma izin veren yöneticilere hakkımı helal etmiyorum.

Zümer 683 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Analog Temsilcisi17 Ekim 2016

    Sayın Abonemiz; 6708199 nolu şikâyetinize istinaden 1032153135 hizmet numaralı Kablo TV aboneliğiniz 23-11-2009 tarihinde iptal işlemi gerçekleştirilmiştir. Kasım 2009 dönemine ait hizmet kullanım bedelini içeren 5,37 TL tutarlı 25.12.2009 son ödeme tarihli faturanızın 25.09.2016 tarihinde ödeme işlemi gerçekleştirilmiştir. İlgili faturaya ait gecikme bedeli 9,70 TL tutarlı 20.10.2016 son ödeme tarihli fatura olarak düzenlenmiş olup ödenmemiş olarak görüntülenmektedir. Fatura takibi hat sahibi sorumluluğu altındadır. İptal esnasında ve iptal sonrası düzenlenecek son fatura takip edilerek ödeme işlemlerinin hat sahibi/varisleri tarafından yapılması gerekmektedir. Abonelik sözleşmenizde de yer alan maddeler uyarınca tarafımızdan herhangi bir işlem, fatura ve gecikme bedelleri iptali sağlanamamaktadır. İmzalamış olduğunuz abonelik sözleşmesinin 5.27, 5.28 nolu maddelerde yer almakta olup ilgili maddeler aşağıda belirtilmiştir; 5.27. Abone, faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin son ödeme tarihini geçmemek üzere ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması hâlinde abone, fatura bilgi ve tutarını;ödeme noktalarını TÜRKSAT kurumsal web siteleri’nden, TÜRKSAT Abone Merkezleri ve TÜRKSAT Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. TÜRKSAT’ın belirlediği ödeme noktalarının dışında herhangi bir yere ödeme yapılması durumunda sorumluluk aboneye aittir. 5.28. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için TÜRKSAT Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi hâlinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Ödenmeyen fatura bedelleri Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun’da bu konuda düzenlenen faiz oranı ile birlikte tahsil edilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi hâlinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu hâlde aboneliğin devam etmesi durumunda, abonenin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 , 126 ya da 0850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Analog Temsilcisi17 Ekim 2016

    Sayın Abonemiz; 6708199 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön