15 Mart 2013

Kablo TV Bilgilendirme Yapılmadı!

Kablolu tv'yi kapatmak istedim şahsen başvuru yapmadan kapatamazsınız denildi müşteri hizmetlerinden dondurabiliriz dediler fakat bu dondurma süresinin 10 gün olduğunu söylemediler ben de haklı olarak süresiz bir dondurmanın olduğunu sandım. Habersiz şekilde kablolu tv 10 gün sonra açılmış ben evden taşınmıştım hala fatura geldiğini bana bildirmediler . Daha sonra müşteri hizmetlerini durumdan haberdar olmak için aradığımda avukata verildiğimi söylediler. Bu nasıl bir iş neden gerekli bilgilendirmeler tarafıma yapılmadı bana neden dondurma süresinin 10 gün olduğu söylenmedi. Avukata verene kadar neden beni hiç aramadılar, ben aramasaydım avukata verildiğimden haberim bile olmayacaktı.

Kemal 109 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Analog Temsilcisi15 Mart 2013

    Sayın Abonemiz, 1686950 nolu şikayetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından tarafınız ile 15.03.2013 tarihinde iletişime geçilmiş olup ilgili bilgilendirme ve yönlendirme gerçekleştirilmiştir. Aboneliğiniz Avukata Sevk Edilmiş durumda olduğu için Avukatınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İptal edilmeyen hizmetlere ait çıkan faturaların sorumluluğu hizmet sahibinin sorumluluğunda bulunmaktadır. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Abonelik sözleşmesi hızlı erişim için “ http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf “ linkini tıklayabilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Analog Temsilcisi15 Mart 2013

    Sayın Abonemiz; 1686950 nolu şikayetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Müşterilerimiz tüm soru ve şikayetleri için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön