23 Şubat 2013

Kablo TV Bağlantısı Olmadığı İçin Yeni Taşındığım Evimde Kullanamıyorum!

Yeni taşınmış olduğum binada kablolu tv olmamasının sebebi ben olmadığıma göre bu taahhüt hukuken de geçersiz olup, imzalamış olduğum taahhüdün karşılıklı olarak fesih 2012'den beri kullanmamış olup ve parasını yatırdığım faturaların iadesini ve taahhüt bedelini geri istiyorum.

Cüneyt 216 Okunma

Cevaplar

  • Cüneyt23 Şubat 2013

    Üstte belitmiş olduğunuz durumu kopyalayıp yapıştır yapılıyor artık bunu anladım. hep aynı şikayet var ama yapacak birşey yok diyorsunuz. Devir yapmak için 2 ay bekledim fakat alan olmadı. ki ayrıca birde bu zamanda geçen parayı ödedim. taşınma durumu apayrı bir durum. yani taşınma tahahhütün var gibi oluyor. bence kesinlikle kabul edilemez bir durum. Ve burada bir tüketici olarak hakkımın yendiğini düşünüyorum.

  • Kablo TV Analog Temsilcisi23 Şubat 2013

    Sayın Cüneyt Atasoy, Nakil işleminizin gerçekleştirilebilmesi için bulunmuş olduğunuz binada Kablo TV Hizmetinin bulunması gerekmektedir. Eğer yeni taşınmış olduğunuz binada Kablo TV Hizmeti bulunmuyor ise nakil işlemi yapılamamaktadır. Hizmetinizi bir başkası üzerine ücretsiz devir işlemi yapabilir ya da hizmet iptali gerçekleştirebilirsiniz. Hizmetinizi iptal ederek ödediğiniz taahhüt bedelleri abonelik sözleşmeniz gereği iade edilememektedir. Bu konuyla ilgili tarafınızdan imzalanmış olan abonelik sözleşmesinin ilgili maddeleri aşağıdaki gibidir; Madde 3- “Kablo TV ve interaktif Hizmetlerinin, abonenin herhangi bir nedenle şebeke olduğu halde aldığı hizmeti nakil ettirmemesi ve/veya Türksat A.Ş tarafından Uydunet hizmetinin teknik imkânsızlıklar nedeni ile abonenin hizmetten yararlandığı yerde verilememesi, sürekli olarak hizmet verilememesi nedeni ile nakil yapılamaması, taahhüt etmiş olduğu süre dolmadan aboneliğini sona erdirmesi durumlarında; (varsa) geriye dönük kullanım borçları, (varsa) ödenmemiş kurulum ücretleri, taahhütle Ücretsiz Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box alarak abone olmuşsa, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box ücretinin tamamı, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box cihazını taksitle almışsa kalan taksit ücreti ve söz konusu hizmete ait taahhüt süresi balangıcından iptal süresine kadar olan kampanya kapsamında maliyet paylaşımlı, firma finansmanlı projelerde ya da kaçak kullanımdan dolayı yapılmış taahhütlü aboneliklerde, aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda taahhüt ettiği süredeki TÜRKSAT A.Ş’ ye ödenmemiş ücretler aboneden tahsil edilir”. Madde 11. “Abone Kampanya çerçevesinde TÜRKSAT A.Ş.’ den aldığı Uydunet Hizmetine ilişkin aboneliğinin başka yere naklini talep etme hakkına sahiptir. Nakil işlemi yapıldığında Abone aynı şartlar ile kampanyadan yaralanmaya devam eder. Uydunet Hizmetinin, teknik imkansızlıklar nedeni ile, Abone’nin hizmetin naklini istediği yerde sürekli olarak verilememesi nedeni ile Abonenin Aboneliğini iptal ettirmek istemesi durumunda 3. madde hükümleri uygulanır.” Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön