Kablo TV Alt Yapı Eksikliğinden Hizmet Alamıyorum.

Furkan Çağri K. |

Ben bir devlet memuruyum. Şimdiye kadar hiçbir şikayette bulunmadan memnuniyetle kullandığım Kablo TV'nin atama gördüğümden dolayı taşınacağım yerde altyapısı yok. Maalesef benden kaynaklanmayan bu altyapı probleminden dolayı eylül-2013'de başladığım 24 ay taahhütlü her şey dahil yaz fırsatı isimli kampanyayı artık kullanamayacağım.

Müşteri hizmetleriyle görüşmem sonucunda bu mağduriyetimi gidermek yerine benden yaklaşık 650 TL civarında cayma bedeli alınacağını söylediler. Hem beni mağdur edip hem de üstüne para isteyen Türksat kablo şirketinden adalet sağlanana kadar sırayla her türlü hukuksal alanda şikayetçi olacağımı hem şirkete hem diğer kullanıcılara buradan iletmek istiyorum.

Etiketler :

Haksız/Yüksek Ücretlendirme Çağrı Merkezi Sorun Çözme Üyelik/Paket İptal

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Furkan Çağri K.
  27 Nisan
  13:44

  Bağlı olduğum kurumun içinde kendimin de olduğu atama kararnamesini de gerektiğinde ilgili adli kuruma da ibraz edeceğim. Keyfiyetten bir taşınma söz konusu değil. Altyapı olmaması da benim şahsi problemim değil. İfade ettiğiniz sözleşme maddesi içinde bulunduğum durum değerlendirildiğinde tüketici haklarına kesinlikle aykırılık oluşturmaktadır. Mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Cihazları da iade edeceğim.

 • Furkan Çağri K.
  27 Nisan
  13:36

  Şikayetimdeki "cayma" kelimesini "kampanya kapsamında ücretsiz verilen cihaz bedelleri ve kurulum ücretleri" olarak değiştirdiğimde verdiğiniz cevap yarattığınız mağduriyeti gidermeye yönelik görünmemektedir.

 • 24 Nisan
  13:10

  Sayın Abonemiz,

  Nakil işleminizin gerçekleştirilebilmesi için bulunmuş olduğunuz binada Kablo TV Hizmetinin bulunması gerekmektedir. Eğer yeni taşınmış olduğunuz binada Kablo TV Hizmeti bulunmuyor ise nakil işlemi yapılamamaktadır. Hizmetinizi bir başkası üzerine ücretsiz devir işlemi yapabilir ya da hizmet iptali gerçekleştirebilirsiniz.

  Konu ile ilgili herhangi bir kampanyaya ilişkin taahhütünüz bulunuyor ise ; Kampanya Taahhüt süresi sonlanmadan hizmet iptali gerçekleştirildiğinde taahhüt bedelleri tarafınızdan tahsil edilmektedir.

  Taahhüt süresi dolmadan hizmetin iptal ettirilmesi durumunda Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklinin istenmesi durumunda Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin 5.13 maddesi ve Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abone Taahhütnamesi 3. Maddesi esasına göre iptal prosedürü uygulanır.

  5.13- TÜRKSAT, ilgili mevzuat çerçevesinde abone sayısının arttırılması amacı ile kampanyalar düzenleyebilir. Herhangi bir hizmete ilişkin kampanyadan yararlanan Abone, aynı hizmetle ilgili başka bir kampanyadan yararlanamaz ve bu kampanyalar birbiri ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanarak, aboneliğini belirli süre devam ettirmeyi taahhüt eden Abone’nin, taahhüt süresinden önce kampanyadan çıkması, aboneliğini iptal ettirmesi, Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklini istemesi veya ödenmeyen fatura borcu nedeni ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, kampanya kapsamında alınmayan cihaz ve kurulum bedelleri ile yapılan diğer indirim bedelleri Abone’den tahsil edilir. Bunun dışında Abone’den, cezai şart veya cayma bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilemez. 3. KabloTV ve İnteraktif Hizmetlerinin, abonenin herhangi bir nedenle şebeke olduğu halde aldığı hizmeti nakil ettirmemesi ve/veya Türksat A.Ş. tarafından hizmetinin teknik imkânsızlıklar nedeni ile abonenin hizmetten yararlandığı yerde verilememesi, sürekli olarak hizmet verilememesi nedeni ile nakil yapılamaması, taahhüt etmiş olduğu süre dolmadan aboneliğini sona erdirmesi durumlarında; (varsa) geriye dönük kullanım borçları, (varsa) ödenmemiş kurulum ve aktivasyon ücretleri, taahhütle Ücretsiz Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box alarak abone olmuşsa, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box ücretinin tamamı, Kablo Modem, Smart Kart ve / veya Set Top Box cihazını taksitle almışsa kalan taksit ücreti ve söz konusu hizmete ait taahhüt süresi başlangıcından iptal süresine kadar olan ve kampanya kapsamında maliyet paylaşımlı, firma finansmanlı projelerde ya da kaçak kullanımdan dolayı yapılmış taahhütlü aboneliklerde, aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda taahhüt ettiği süredeki TÜRKSAT A.Ş.’ye ödenmemiş ücretler aboneden tahsil edilir.

  İlgili sözleşmeye http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla.

 • 23 Nisan
  12:51

  Sayın Abonemiz,

  2413686 numaralı şikayetinize istinaden kontrolün yapılması ve sonuçlanması için yetkili birimlere gerekli bilgilendirme yapılmıştır tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla