Uydunet Taahhüt Bozma Bedeli Alıyor

Selçuk Selçuk26 Eylül 2014 17:04

Yenimahalle gönül sokak no16/7 İzmit Kocaeli adresinde Türksat kablo Uydunet kullanmaktaydım ve çok memnundum, fakat devlet memuru olmam sebebiyle tayinim Ankara' ya çıktı.Ulubatlı hasan mah. 2670 çad no 7/20 adresine taşındım. Bu apartmanda alt yapınızın olmadığından hizmet veremediğinizi müşteri temsilcinizden öğrendim. Bununla birlikte kurumunuza aboneliğimin devam ettirebilmek için altyapınızı mevcut oturduğum adreste oluşturmanızı, aksi taktirde aboneliğimi iptal etmenizi, kurulum esnasında bana vermiş olduğunuz modem, receiver ve bunların aparatları.. vs(sorunsuz çalışır durumda kutusunda) geri almanızı ve cayma bedeli tarafıma yansıtılmamasını talep ettiğim halde 420 tl fatura çıkardınız.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Selçuk 27 Eylül 2014 19:55

Devlet memuru olmam sebebiyle zorunlu tayinim çıkması ve yeni taşındığım adreste altyapınızın olmaması nedeniyle abonelik iptali yapıyorum keyfi bir abonelik iptali burada söz konusu değil..bana vermiş olduğunuz modem receiver vs aparatları kullanılır bir şekilde size teslim edeceğim. neden hemen bu zorunlu abonelik iptali nedeniyle bi ceza anlayışı 420 tl bunu kurum kültürü ve anlayışınıza yakıştıramadım keşke sizi tercih etmeseydim..

profile-icon Selçuk 27 Eylül 2014 19:48

sizi anlıyorum fakat elimde olmayan sebeplerden dolayı devlet memuru olmam sebebiyle zorunlu tayinim çıktı. keşke altyapınız yeni taşındığım evde olsaydıda sizi kullanmaya devam etseydim benim memnuniyetsizlikten dolayı yada keyfi bi abonelik iptali söz konusu değil sözleşme şartlarını sizin istediğiniz şekilde kabul etmiş olabilirim tamam ama tayinimin cıkacağını nerden bilebilirim. sizi tercih eden bi müşterinizi neden hemen mağdur etme gereği duyuyorsunuz her nekadar receiver modem parası tarafınıza 420 tl yansıtılacak desenizde bu müşteriye kesilen bir ceza olduğunu düşünüyorum

Kablo Net Logo Kablo Net 26 Eylül 2014 17:11

Sayın Abonemiz; 2716680 nolu şikayetinize istinaden gerekli kontroller yapılmıştır. Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklinin istenmesi durumunda Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin 5.13 maddesi ve Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abone Taahhütnamesi 3. Madde si esasına göre iptal prosedürü uygulanır. 5.13- TÜRKSAT, ilgili mevzuat çerçevesinde abone sayısının arttırılması amacı ile kampanyalar düzenleyebilir. Herhangi bir hizmete ilişkin kampanyadan yararlanan Abone, aynı hizmetle ilgili başka bir kampanyadan yararlanamaz ve bu kampanyalar birbiri ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanarak, aboneliğini belirli süre devam ettirmeyi taahhüt eden Abone'nin, taahhüt süresinden önce kampanyadan çıkması, aboneliğini iptal ettirmesi, Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklini istemesi veya ödenmeyen fatura borcu nedeni ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, kampanya kapsamında alınmayan cihaz ve kurulum bedelleri ile yapılan diğer indirim bedelleri Abone'den tahsil edilir. Bunun dışında Abone'den, cezai şart veya cayma bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilemez. 3. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetlerinin, abonenin herhangi bir nedenle şebeke olduğu halde aldığı hizmeti nakil ettirmemesi ve/veya Türksat A.Ş. tarafından hizmetinin teknik imkânsızlıklar nedeni ile abonenin hizmetten yararlandığı yerde verilememesi, sürekli olarak hizmet verilememesi nedeni ile nakil yapılamaması, taahhüt etmiş olduğu süre dolmadan aboneliğini sona erdirmesi durumlarında; (varsa) geriye dönük kullanım borçları, (varsa) ödenmemiş kurulum ve aktivasyon ücretleri, taahhütle Ücretsiz Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box alarak abone olmuşsa, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box ücretinin tamamı, Kablo Modem, Smart Kart ve / veya Set Top Box cihazını taksitle almışsa kalan taksit ücreti ve söz konusu hizmete ait taahhüt süresi başlangıcından iptal süresine kadar olan ve kampanya kapsamında maliyet paylaşımlı, firma finansmanlı projelerde ya da kaçak Kullanımdan dolayı yapılmış taahhütlü aboneliklerde, aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda taahhüt ettiği süredeki TÜRKSAT A.Ş.' ye ödenmemiş ücretler aboneden tahsil edilir. Denmektedir. Sözleşme şartları dahlinde aboneliğinizi iptal ettirmek istemeniz halinde, iptal işleminizi Türksat abone merkezlerinden, kimlik fotokopiniz ile birlikte başvuru formunu doldurarak veya kimlik fotokopiniz ile dilekçenizi İl Müdürlüğümüze ileterek gerçekleştirebilirsiniz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler