31 Ekim 2016 #6805138

Uydunet Sözde İnternet Hizmeti

Uydunet firmasına denecek bir şey kalmadı. Arkadaşlar mevzu bahis firmanın bırakın bir hizmetini almayı, yakınından bile geçmemek lazım. Son 3 aydır internetim AKN'yi aşmadığım zamanlar yavaş, AKN'yi aştığım zamanlar ise tabiri caizse yok. Çağrı merkezini arayıp şikayetimi en az 5 kere dile getirdim. Her seferinde sorununuzun sebebi AKN dediler, sürekli aynı işlemleri yaptırdılar fakat değişen hiçbir şey olmadı.


Ne yazık ki bu firmayla 16 ay daha taahhüdüm var. Bu yüzden hizmet için firma değiştiremiyorum. Şu saat de yaptığım hız testinin sonucu burada: http://www.speedtest.net/ my-result/5752117422. bunun üstünü AKN denen çağ dışı sınırlamayla açıklamaya çalışıyorlar bir de. AKN bile böyle bir yavaşlamaya sebep olamaz. Salı günü ilk iş bu firmaya dava açacağım.

Bahadır 1.066 Okunma

Cevaplar

 • Kablo Net Temsilcisi10 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetinize istinaden 24 saat süre boyunca takibe alınan modeminiz ile ilgili yapılan incelemeler neticesinde hat değerlerinin ideal aralıkta olup herhangi bir sorun ike karşılaşılmadığı tespit edilmiştir. Uydunet hizmetiniz ile ilgili kontrolleri tekrarlamanızı, sorunun devamında ise aşağıdaki işlemleri yaparak tarafımıza iletmeniz gerekecektir. Başlat > Çalıştır > cmd > ipconfig /flushdns Başlat > Çalıştır > cmd > tracert www.sorunyaşanılansite.uzantısı(com.net gibi) (Örnek: www.google.com.tr veya Oyun sunucu IP'si gibi) Başlat > Çalıştır > cmd > nslookup Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirerek ekran görüntüleri ile birlikte [email protected] adresine mail olarak dönüş sağlamanız rica olunur. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126, 0 850 804 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Bahadır04 Kasım 2016

  Allah aşkına bu sonuçlar da farklı mı çıkacak? Bugün ayın 4'ü ben henüz adil kullanım sınırımın yarısını bile doldurmadım, şimdi hız testi yapıyorum sonuç bu: http://www.speedtest.net/my-result/5771939026 Her akşam aynı sorun, saat 21'den sonra internet yavaşlar, donar, kopmalar baş gösterir. Yeter artık arkadaş, fiziksel kanıt da sunuyorum abi bu hız testindeki değerler nedir? Rezillik yemin ediyorum ya. Bu firmadan hizmet aldığım için ne yazık ki çok pişmanım. Galiba gerçekten tüketici mahkemesine gitmekten başka çarem yok.

 • Kablo Net Temsilcisi04 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetinize istinaden detaylı olarak inceleme gerçekleştirebilmemiz için aşağıdaki işlemleri yaparak tarafımıza iletmeniz gerekecektir. Başlat > Çalıştır > cmd > ipconfig /flushdns Başlat > Çalıştır > cmd > tracert www.sorunyaşanılansite.uzantısı(com.net gibi) (Örnek: www.google.com.tr veya Oyun sunucu IP'si gibi) Başlat > Çalıştır > cmd > nslookup Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirerek ekran görüntüleri ile birlikte [email protected] adresine mail olarak dönüş sağlamanız rica olunur. Ek olarak modeminiz 24 saat süre ile takibe alınmıştır. İncelemeler sağlanarak tarafınız ile yeniden irtibata geçilecektir. Saygılarımızla.

 • Bahadır03 Kasım 2016

  Bugün ön tespit amaçlı teknik servisten bir arkadaş geldi. Yarın gelip detaylı incelemede bulunulacağını söyledi. İnternetim şu an o kadar rezalet durumda ki. Ping 400-500 lerde geziyor. Ben bu internetle bir oyun bile oynayamayacaksam, internet sayfalarında gezinemeyeceksem her ay bu kadar para ödememin anlamı ne? Yeter artık tak etti canıma bu nedir arkadaş ya. Yemin ediyorum gecenin şu saatinde beni sinir krizine sokuyor aylık 70 TL ödeyip aldığım hizmet. Uydunet, Teledünya (Türksat) adı her neyse arkadaşlar bu firmadan kati surette uzak durun kesinlikle hiçbir hizmetini satın almayın.

 • Kablo Net Temsilcisi03 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetinize istinaden tarafınız ile irtibata geçilerek, şikayete sebep olan arızanın devam ettiğini belirtmeniz üzerine arıza kaydınız oluşturulmuştur. Neticelenmesi ile birlikte tarafınıza tekrar geri dönüş gerçekleştirilecektir. Saygılarımızla.

 • Bahadır03 Kasım 2016

  Dün yapılan işlemden sonra internet 1 saat kadar rahatlasa da daha sonra yine aynı şekilde sürekli kopmalar, sürekli ping sorunu ve yavaşlama sorunu tam gaz devam etmekte. Firmanın şimdi ne yapacağını merakla bekliyorum.

 • Kablo Net Temsilcisi02 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetinize istinaden tarafınız ile irtibata geçilerek modem arayüzü üzerinden ayarlamalar gerçekleştirilmiş olup bugün ve yarın (03.11.2016) gün içerisinde kullanım sağlayarak kontrol etmeniz yönünde talepte bulunulmuştur. Duruma yönelik tarafınızdan bilgi alabilmek adına 03.11.2016 tarihi belirttiğiniz zaman aralığında dönüş gerçekleştirilecektir. Saygılarımızla.

 • Bahadır02 Kasım 2016

  Firmayla bu saat itibariyle gerçekleştirmiş olduğumuz telefon görüşmesinde çağrı merkezinden bir arkadaş telefon üzerinden beni yönlendirerek modem arayüzünde bir takım değişiklikler yaptırttı. İnterneti bu şekilde 1 gün daha test etmemi istedi. 1 gün sonra tekrar iletişime geçiceklerini söyledi. Şimdilik beklemedeyim.

 • Kablo Net Temsilcisi02 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetinize istinaden tarafınızla irtibata geçilmiş olup, müsait olmadığınızı belirtmeniz üzerine herhangi bir işlem gerçekleştirilememiştir. Müsait olduğunuzu belirttiğiniz zaman aralığında tekrar dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

 • Bahadır01 Kasım 2016

  Firma bugün beni belirtilen saatte 1 kere aradı. Bunun dışında iletişime geçmek için herhangi bir başka çaba yok. AKN'nin sıfırlandığı bugünde bile internetimde sürekli kopmalar ve gidip gelmeler mevcut. Bilgisayarda da aynı telefonlarda da aynı. Şikayet firmaya ulaşalı 2 gün olmasına rağmen daha bugün arama geliyor onda da bir kere arayıp daha sonra ulaşamadık diye buraya not düşülüyor. Firmanın müşteri memnuniyetine verdiği önemi ayakta alkışlıyorum!

 • Kablo Net Temsilcisi01 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetiniz ile ilgili 01.11.2016 17:30 'da tarafınız aranılmış olup ulaşılamamıştır. En kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

 • Kablo Net Temsilcisi31 Ekim 2016

  Sayın Abonemiz; 6805138 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön