02 Kasım 2016 #6837711

Uydunet Söylenmeyen Cayma Bedeli

Yaklaşık 5 yıldır Teledünya (Türksat) kullanıyorum taahhüt sürem bitmişti ve taahhüt vermek istemediğim için uzun süre taahhütsüz kullandım ve artık sürekli aramalarında sıkıldığım için 1 TL karşılığı internet hızımın arttırılacağı söylendi bende kabul ettim ve hızda hiçbir değişme yok zaten kullananlar bilir wifi si yan odadan dahi çekmez o kadar kaliteli modem kullanırlar. Aboneliğimi iptal ettirmek istediğimde taahhüt süresi dolmadı için aylık 30 indirim aldığımı belirtiyorlar ilk defa duyduğum bu rakam karşısında şaşırdım satıcı arkadaş nedense hiç bahsetmedi böyle bir cayma bedelinden yeni çıkan kanuna göre sesli iletişimde cayma bedeli açıkça belirtilmeli diyor dilekçemde madde madde yazmama rağmen müşteri hizmetleri tüketici hakem heyetinden daha iyi bildiği için gerek yok belirtmese de olur diyor bende tüketici mahkemesinde görüşürüz diyorum.

Emrah 3.062 Okunma

Cevaplar

 • Emrah09 Kasım 2016

  Aşağıda bahsettiğim kanunları Teledünya (Türksat) yetkilisine telefonda söylediğimde detaylı bilgi vermek zorunda olmadıklarını söylüyor. Türksatta bu hükümler geçmiyor galiba kendilerince böyle bir savunma gerçekleştiriyorlar. Kanun ortada fazla söze gerek yok faturayı ödemeyeceğim hukuki bir geçerliliği yok zaten kendileri önce tüketici hakem heyetine gidip olmayan sözleşmede benim haksızlığımı ispatlasınlar bende de bütün masraflar faizler dahil ödemeyi yapayım yok ıspatlayamazsalar sadece her ay düzenli ödediğim son fatura tutarı 42.90 TL'yi öderim oda hak geçmesin diye sokağa atacak param yok benim.

 • Emrah09 Kasım 2016

  Bugün Teledünya (Türksat) müdürlüğüne gittim ve kartı teslim ettim. 403 TL fatura çıkarılmış. Detaylarını sordum 99 TL aktivasyon ücreti dedi kalanı bugüne kadar kullanılan indirim miktarı dediler. Şöyle bir çelişki var yine daha önce de söyledim taahhüt alırken hiç bahsedilmeyen ücretler bunlar taahüt bitmesine 8 fatura var hepsini yatırsam 343 TL yapıyor kanuna göre zaten müşteri lehine olan tutar geçerli hem eksik bilgiyle taahhüt alıyorsunuz hem de ekstra ücretler çıkarıyosunuz. 24 Nisan 2015 tarihinden itibaren geçerli tüketici kanununa göre; 2) Taahhütnamede; taahhüdün geçerlilik süresi ile taahhüt konusu mal veya hizmetin nitelikleri, tüm vergiler dahil toplam fiyatı, indirim yapılan tarifenin taahhüt verilmeden önceki fiyatı, aylık yapılan indirim miktarı, taahhüdün süresinden önce sonlandırılması durumunda tüketicinin elde ettiği faydalara ilişkin geriödeyeceği bedelin hesaplanma yöntemi yer almak zorundadır. (3) Taahhüdün sesli iletişim araçları kullanılmak suretiyle verilmesi durumunda, satıcı veya sağlayıcıikinci fıkrada yer alan bilgileri tüketiciye aynı ortamda vermekle yükümlüdür. Taahhüdün sınırlı alanda ya da zamanda sunulduğu bir ortam yoluyla verilmesi durumunda ise, satıcı veya sağlayıcının taahhüt kapsamında sunulan mal veya hizmetin tüm vergiler dahil toplam fiyatı ile taahhüdün geçerlilik süresini tüketiciye aynıortamda vermesi yeterlidir. Ancak bu durumlarda; satıcı veya sağlayıcı, birinci fıkrada yer alan yükümlülüğünü taahhüdün verilmesinden itibaren on dört gün içinde yerine getirmek zorundadır. (4) Taahhütnamede, taahhüt konusu mal veya hizmetin bedeli, aynı mal veya hizmetin taahhütsüz abonelikler kapsamında talep edilen bedelinden daha yüksek gösterilemez. Taahhütlü aboneliğin süresinden önce feshi MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur.

 • Emrah04 Kasım 2016

  Ben ikna edici bir cevap alamadım şu an sistemde kayıtlı herkese gönderilen paragrafi bana da kopyala yapistir yapmissiniz benim sorunumla alakasi olmayan bi cevap taahut için her gün arayan firma şu an nerede acaba taahhutsuz 41 TL oduyodum taahutlu 42 TL oldu aldığım hizmet ayni netten kampanyalara bakiyorum 12 TL TV 29 TL internet toplayinca zaten 41 yapiyo sizin bana soylediginiz 70 TL'den dusuyo dediginiz rakamlar nerede çok merak ediyorum indirim bunun nersinde alay ediyorsunuz insanlarla bir de mesaj atiyosunuz kartı iade edin 20 TL ücreti var diye dilekçe için gittiğimde almadilar gerek yok dediler simdi tekrar ayaginiza cagiriyosunuz hizmet kaliteniz çıta bayağı yukselmis

 • Kablo Net Temsilcisi02 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6837711 nolu şikâyetiniz ile ilgili yapılan incelemelerde aktif aboneliğiniz esnasında Hızlandıran Kampanya'dan yararlandığınız görülmektedir. İlgili kampanya kapsamında 24 ay taahhüt süresi bulunmakta olup taahhüt süreniz sona ermeden önce kampanya çıkışı ile birlikte hizmet iptali gerçekleştirmeniz halinde taahhüt bedelleri tarafınıza fatura edilmektedir. Kampanya süresi dolmadan aboneliğini iptal ettirmek isteyen müşterilerden alınmayan aylık Uydunet ve Teledünya tarife indirim bedelleri [tarife indirimi*ay]; (varsa) alınmayan Kablo TV kurulum ücreti (43 TL), (varsa) alınmayan Uydunet aktivasyon ücreti (35 TL), (varsa) alınmayan Teledünya aktivasyon ücreti (35 TL) tahsil edilecektir. Hizmet numaranız üzerinden yapılan kontroller neticesinde İl Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz dilekçenize istinaden 31-10-2016 tarih itibari ile kampanya çıkışınızın yapılmış olup hizmet iptalinizin gerçekleştirilmiş olduğu tespit edilmiştir. Tarafınıza fatura edilecek olan dönem ücretini ve taahhüt bedelini hizmet numaranız üzerinden takibini sağlanmanız rica olunur. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126, 0 850 804 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo Net Temsilcisi02 Kasım 2016

  Sayın Abonemiz; 6837711 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön