19 Nisan 2013 #1753180

Uydunet Hizmet Kalitesizliği - İnternetteki Kopmalar!

Genel olarak kötü olan hizmet son 1 haftadır daha da kötüleşti. Sık kopmalar, bazen anlık bazen 5-10 dk kesintiler. DNS isim çözümlemelerindeki sorunlar. Ping kayıpları vb. Son 7-10 gündür 100MB dan daha büyük bir dosyayı tek seferde indirdiğim olmadı. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım.


Her seferinde söylenen " Modemi resetle, sinyal değerleri normal, şu dns leri kullanın" cümleleri ise yaramıyor. DNS ve Gateway Ping sonuçları ektedir. Bu formu 30 dk da gönderebildim kesintilerden dolayı. Tarifedeki hızın ne önemi kalıyor düzgün hizmet alamadıktan sonra? Artık servis sağlayıcaları kullanıcı sözleşmelerine SLA eklemeliler. Ödenen faturalara karşılık, hizmeti veren bu ücreti hak etmeli.

Ceyhun 63 Okunma

Cevaplar

 • Kablo Net Temsilcisi25 Nisan 2013

  Sayın Abonemiz; 1753180 numaralı şikayetinizle ilgili sizinle yapılan görüşmede şikayetinizin sonuçlandığı tarafınızdan teyit edilmiştir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikayetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz Saygılarımızla

 • Ceyhun25 Nisan 2013

  Bugün firmadan gelen yetkililer binanın kablo tesisatını yenilediler. Başka bir binadan gelen ve ek yapılmış kabloyu iptal edip, yeni kablo çektiler. Çalışma sonrasında Müşteri hizmetlerini arayıp sinyal değerlerini kontrol etttirdim. Değerler normal çıkmayınca başka bir ekip gelip binadaki Turksat kutusunda bir calışma yaptılar. Şu anda sinyal değerleri normale döndü. Benim internet kesintilerinin olduğu zamanlardada sinyal değerlerinin normal olduğunu belirtiyorlardı müşteri hizmetleri. Bu vesileyle binaya gelen kabloyu değiştirdikleri her halükarda iyi oldu. Firmadan buraya açıklama yapılmadığı için yapılan çalışmaları takip eden olursa diye paylaşmak istedim.

 • Ceyhun24 Nisan 2013

  Firma 19 Nisan tarihinde otomatik cevap vermiş. Başkada bir bilgilendirme yapmamıştır henüz.

 • Ceyhun19 Nisan 2013

  Bu akşam gelen teknik servis connectorü değiştirip gitti. Sorun aynen devam ediyor. " gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır" cümlenizdekinin içeriğini paylaşır mısınız? Giderilemeyen problem için ne yapacaksınız? ve müşterinizin ne yapmasını öneriyorsunuz? Bu arada teknik servisdeki arkadaslar Ankara ilinde bir calismanin devam ettigini soylediler fakat cagri merkezindeki yetkiliniz bu bilgiyi dogrulamadi. Calismanin 1 hafta once yapildigini, bittigini ve basarili oldugunu soyledi. Hangi yetkilinize inanmalıyım?

 • Kablo Net Temsilcisi19 Nisan 2013

  Sayın Abonemiz; 1753180 nolu şikayetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Müşterilerimiz tüm soru ve şikayetleri için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir veya [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön