28 Temmuz 2017

Kablo Net Taahhüt Haksızlığı!

Kablo Net ve Uydunet aboneliğimi kapamak için dilekçe ile başvurdum, kapandı da fakat devam eden taahhüt anlaşmasının iptali için de ayrı bir dilekçe yolladım. Yurt dışına çıkıyorum, uzun bir süre de dönmek gibi planım yok. Ben size geçerliği olan vizemin örneğini yolladım ama benden gittiğim yerden oturma izni gibi saçma bir şey istiyorsunuz. Oturma iznimin olması için çalışmaya gidiyor olmam gerekiyor, ama ben takılmaya gidiyorum, uzun uzun takılacağım, çalışmayacağım arkadaşım. Size mi dert? Ben burada olmadıktan sonra, sen benden nasıl hala taahhüt 560 TL kesmeye çalışırsın? Modemi geri getirmediğim için bunun parasını ödemeyi kabul ediyorum. 7 Ağustos gününe kadar bu ücret daha yansımayacakmış, ama kesinlikle taahhüt bedelini ödemeyi kabul etmiyorum. Tüm Tüketici Hakları'na başvuracağım. İşe yarar bir geri dönüşünüzü bekliyorum.

Elif 337 Okunma

Cevaplar

  • Kablo Net Temsilcisi29 Temmuz 2017

    Sayın Abonemiz; 8990459 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontroller sonucunda nakilden iade işleminin tamamlanabilmesi adına için yurt dışı oturma izin belgesinin bulunması gerektiği aksi taktirde nakilden iade yapılamacağı ve taahhüt çıkış bedellerinin fatura edileceği tespit edilmiştir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Abonelik sözleşmesi hızlı erişim için “http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf “ linkini tıklayabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 0850 804 44 44 ya da 0850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo Net Temsilcisi28 Temmuz 2017

    Sayın Abonemiz; 8990459 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön