17 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10795969

Maddi Ve Manevi Olarak Beni Büyük Zarara Uğratan Jovenbus!

Şubat 2018 tarihinde uzun araştırmalarım sonucu otobüs ile Avrupa turu yapmaya karar verdim. Bunu üzerine Ankara kuruluşlu jovenbus yetkililerine ulaştım bizzat İstanbul'a da geldiler karşılıklı görüşmelerimiz dahilinde 15-31 Temmuz dönemi turu için vize ve sigorta dahil 905 Merkez Bankası kuru ve euro üzerinden anlaşma sağlandı. Tekrar belirtiyorum tur euro üzerinden planlanmıştır. Bunun üzerine tüm ödemelerimi Mart ayında bitirdim. Kendileri ile görüşmelerimizde vize işlerini firma Ankara' da üçgen vize aracılığı ile yapılacağını söyledi. Biz 7 kişilik grup Alman konsolosluğundan vizeleri alabileceğimizi (daha önceden pasaportlarımızda Almanya ve çekya'dan alınmış Schengen vizelerimiz mevcuttur) belirttik. Fakat firma turun otobüs ile olduğundan dolayı kendilerinin alacağını bildirdiler.


Ankara'dan Macaristan Konsolosluğuna başvurarak takip edeceklerini söylediler fakat öyle bir olay oldu ki dilekçemizi dahi bir kere verdik ikinciye değiştirdik bu şüphelerim arttırdı bunun akabinde 11 Temmuz itibariyle gruptaki vizelerin söylediklerine göre iki üç kişi dışında hepsinin Ret aldığını belirtti elimizde herhangi bir konsolosluk yazısı istememize rağmen ulaştırılmadı ve turun iptal olduğu söylendi. 4,30 ile başladığımız euro ödemelerimizi 5 TL civarında bitirdik. Tur şirketi bize 10 Ağustos'taki Daha önce planlanmış turlarına Katılmanızı vize ücretinin de kendi taraflarından ödeneceğini belirttiler fakat Şubat ayından itibaren planladığımız hayallerini kurduğumuz tura zorla 10 Ağustos'ta katılmamızı önerdiler.


İzinlerimizi planladığımız dönemde böyle bir şeye imkanımız olmadığını belirttik dolayısıyla 150 euro vize+sigorta, 200 euro da kişi başı kaporamızı keserek durumun 8 TL olduğu bir dönemde 4.82 üzerinden geri kalan paramızı iade ettiler. Sonuç olarak 905 euro olan bu turun bugünkü değeri 7000 TL ve karşılığında elime geçen para 2600 TL bu para ile ancak Bodruma uçak ile gider gelir bir bardakta çay içebilirim. Maddi ve manevi olarak beni büyük zarara uğratan jovenbus şikayetim var ve bunu adli makamlara da taşıyacağım.

Hatice Hatice 1.234 Okunma
Ziyaretçi Yorumları