Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.
Jolly Tur ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

Jolly Tur Yunan Adaları Kötülüğü Ve Haksız Kazanç

4.920görüntüleme
Eda
Eda 29 Haziran 16:17

Jolly Tur'dan 11 Temmuz kalkışlı 7 gecelik gemi ile Yunan adaları turu ve vize hizmeti satın aldım. Turu satın alırken bana vize çıkmazsa ödeme yapılmayacağı için önce vize departmanı ® ile görüşmemi söylediler. Ankara diye belirtmeme rağmen 4 adet İstanbul vize danışmanı numarası verdiler. İstanbul'daki vize danışmanları da bana vizemin çıkacağını hiçbir sorun olmayacağını söylediler. Ben de gönül rahatlığı ile turu aldım. Sonrasında vize evraklarını göndermek için kendileri ile görüştüğümde biz İstanbul'dayız Ankara ile iletişime geçin denildi. Oysa defalarca Ankara olduğunu tur yetkililerine söylemiştim. İki farklı kişi de bana İstanbul'un numarasını iletti. Ankara ile yapılan görüşmede ise çıkmama ihtimalinin de bulunduğu %50 olduğu söylendi. Fakat ben turu çoktan almış oldum.

Şimdi Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilime bağlıyorum madde 10'dan vize reddi gelmiş. Oysaki vizemin red olacağı herhangi bir durumum yok. Bir açıklama da yok. Jolly turu arayıp kendilerinden para iadesi talep ettiğimde iadenin kendileri tarafından yapılamayacağı sigorta şirketi artık ne zaman ve nasıl uygun görürse iade yapacağını ve %30, %20, %50 gibi bir tutarın iade edileceğini söylediler. Şimdi Jolly Tur'a soruyorum; geminiz 11 Temmuz kalkışlı yani hala 12 gün varken neden benim ödememi iade etmiyorsunuz? Benden katılmadığım ve henüz gerçekleşmemiş bir tur için 30.000 TL aldınız ve paramı yakıyorsunuz. Bana neden İstanbul'un numarasını verdiniz ve yanlış yönlendirildim. Ankara ofisiniz neden 2 ay önce başvurmama rağmen randevumu tura 1 hafta kalaya aldı ve ben iade alamayarak mağdur hale geldim.

Sizlere iade yerine Kıbrıs vb... Otellerde konaklama da yapabileceğimi söylediğim halde neden buna da olumsuz baktınız? Bu sizden aldığım 2. Tur. İlk turu sadece Tüketici Hakem Heyeti ile çözüme kavuşturabildik. Bunu da ancak bu yolla mı çözmemiz gerekiyor? İki turu aynı anda almış olsaydım sizden asla ama asla bu turu almazdım ilkinde yaşadığım problemden sonra.

Hala ilk turun iadesi de tarafıma yapılmadı sadece IBAN alındı. Sizler neden hiçbir zaman çözüm üretmiyorsunuz ve sadece para odaklı çalışıyorsunuz. Benim 30.000 TL'mi katılmadığım ve henüz gerçekleşmemiş olan bir tur için ide etmeyerek haksız kazanç elde ediyorsunuz. İademi sağlamanızı istiyorum. Bir daha da asla adınızı bile duymak istemiyorum.

Jolly Tur Logo
Jolly Tur29 Haziran 16:31
Eda
Eda29 Haziran 17:13

Zaten ben buraya yazmadan önce sizinle detaylı görüştüm ama maalesef sonuç alamadım. Tüketici Hakem Heyeti ve CİMER'e de yazdım. Sizden umudum yok onlardan dönüş bekliyorum ben. Çünkü bu sizle 1 ay içinde 2. Yaşadığımız ve çözümsüz kaldığınız sorun.

Eda
Eda29 Haziran 17:15

Sizinle her tatil sadece strese döndü. Bir daha asla sizden bir tur almam ve hiç kimseye de önermem. İlk defa sizinle başıma geldi bu yaşadıklarım.

Jolly Tur Logo
Jolly Tur05 Temmuz 19:42
 • profile
1 Destekçi
  1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Merve
Merve
 

Merhabalar eda hanım. Eğer biletiniz elinizde kaldıysa biz sizden almak isteriz biletinizi

Benzer Şikayetler

profile
 • 1.312görüntüleme
 • 23 Ağustos

Jolly Tur Vize Reddi Geldi Paramızı Vermiyor

Jolly Tur Yunan adaları turu satın aldık kendileri vizemizi halledemediği için kendi vizemizi halletmeye çalıştık vize reddi geldiği için tura katılamıyoruz paramızı iade etmiyor sorumluluğu almıyor 40 bin tl miz çöp oldu paramızı alıp vermemesi çok yanlıştır bununla alakalı tüketici ihbar yollamakt...

Devamını oku
profile
 • 1.697görüntüleme
 • 17 Ağustos
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Jolly Tur Pişmanlığı ,iademi Alamıyorum

10.05.2022 tarihinde Jolly Tur'dan aldığım 4temmuz çıkışlı Benelux & Paris türünün vize reddi sebebiyle iadesine başvurduk. Jolly Tur 3 haftadan fazla bizi oyaladı. 28 haziranda vize red geldi sigortaya başvurmak istedim. Jolly Tur bekleyelim, turu satabilirsek iade yapabiliriz dedi. Bu teklif bana...

Devamını oku
profile
 • 1.788görüntüleme
 • 10 Ağustos

Jolly Tur Keyfi Uygulanan Ücret İade Politikası

Jolly Turdan TA2206LJPP kod lu 17.06.2022 de satın almış olduğum 19.08.2022 tarihli tur için ödemiş olduğum 1000€ vize reddi nedeniyle iade talebim ol...

Devamını oku
Şenay'ın Teşekkür Mesajı
 • 10 Ağustos 17:23

“Jolly Tur daha önce olduğu gibi aynı kaliteli çizgisi ile sorunu düzeltti ve çözümledi. Teşekkürler.”

profile
 • 4.153görüntüleme
 • 17 Haziran
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Jolly Tur Orta Avrupa Tarih Değişikliği

Merhaba, 24 Mayıs 2022 tarihinde Jolly Tur dan "15 Temmuz-22 Temmuz orta Avrupa"turu satın aldım. Ödemeler yapıldı. Vize için evraklar toplandı 20 Haziran 09.45 için vize görüşme günü hazırlandı 16 Haziran da turun 2 gün sonraki orta Avrupa turuna aktarılacağı değişiklik olacağı belirtildi. Onay ver...

Devamını oku
Jolly Tur Orta Avrupa Tarih Değişikliği