Jolly Tur ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Bekir sonuçtan çok memnun

  • profile
1 Destekçi

Jolly Tur Uçak Bileti İadesi Yapıldığı Halde Bana Verilmiyor

1.127
Bekir
Bekir 18 Ekim 2020 10:14
Çözüldü
Bekir'in Teşekkür Mesajı
“Nihayet ödememi nihayet aldım. Semih beye teşekkürlerimi iletiyorum.”

 CY-2020NE73 rezervasyonuma ait Kıbrıs Ankara gidiş dönüş Anadolu Jet ® uçak seferim iptal olduğu için tatilimi ve uçak biletlerimi iptal ettim. Tatil bedeli ile yeni bir tatil yaptım ancak Anadolu Jet uçak bedelini Jolly Tur'a aktardığı halde Jolly Tur bu bedeli bana vermiyor. Tedarikçi sorunu olduğunu söylüyor ancak tedarikçi konumunda olan Anadolu Jet ile yaptığım görüşmeler ilgili uçak seferine ait iadelerin Jolly Tur'a iadesinin yapıldığını söylüyor. 

Kaldı ki bu iade ve iptal süreci keyfi bir iptal değil, havayolu şirketinin sefer iptal ettiği için gerçekleşen bir iptal işlemi. Dolayısıyla tedarikçi firma burada mağdur olan taraf değil ve süreci uzatmadan ödemeyi yapmak zorunda ki yapmışta gözüküyor. Ancak Jolly Tur benim adıma yapılan ödemeyi bana vermeyerek beni adeta yanıltıyor, oyalıyor.

Yapılan büyük haksızlık. Tatil işlemlerinde güveneceğimiz en son firma Jolly Tur. Ne tatiller tatile benziyordu  ne de personelleri işini doğru yapabiliyor. Rezalet. Ağustos ayının başında yaptığım iade, bugün Ekim ayının ortasındayız, tedarik Firma verdiği halde hala tarafıma verilmedi. Bu düpedüz art niyet. 

Jolly Tur Logo
Jolly Tur18 Ekim 2020 10:17
Jolly Tur Logo
Jolly Tur18 Ekim 2020 11:46
Bekir
Bekir22 Ekim 2020 12:56

Konuyla alakalı olarak Tüketici Hakem Heyetine ve Şikayet Var'a bildirimde bulunduktan hemen sonra Jolly Tur yetkilileri tarafından arandım. İlk olarak Ağustos ayı içerisinde, sonradan Ekim ayının başında ödeneceği sonradan Şubat ayında yapılacağı söylenen ödeme tarafıma hala yapılmadı. 2020 Şubat ayında Nakit olarak aldığım biletin iadesini son derece haklı sebeplerle, iptal garantisi de almış olmama rağmen, uzattıkça uzatan Jolly Tur ödemeyi yapmıyor. Kesinlikle uzak durulması gereken bir firmadır. Kimse Jolly Tur'a güvenerek alışveriş yapmamalı. Jolly Tur üzerinden Anadolu Jet uçak biletim, üstüne basa basa söylüyorum, Anadolu Jet ödemeyi Jolly Tur'a yaptığı halde beni oyalamaya devam ediyor. Şubat ayında aldığım biletim, eğer ben ses çıkartmasaydım tam 1 yıl sonra 2021 Şubat ayında ödenecekti. 1 yıl içerisinde enflasyon hesaba katılarak değer kaybımı vereceklerini de hiç sanmıyorum. Ödemem yapılana kadar sürekli olarak yazmaya devam edeceğim!

Bekir
Bekir01 Kasım 2020 20:35

Aradan geçen bunca güne rağmen hala iadem yapılmadı. Yazılacak o kadar çok söz var ki... Artık hiçbir şey diyemiyorum. Jolly Tur göz göre göre aylar önce aldığı paramı kendisi kullandı ve şimdi geri bana vermiyor. Rezillikten başka bir şey değil!

Bekir
Bekir02 Kasım 2020 20:07

Nihayet ödememi nihayet aldım. Semih beye teşekkürlerimi iletiyorum.

  • profile
1 Destekçi

Benzer Şikayetler

profile
916
23 Eylül 2022

Jolly Tur  Hizmet Kalitesi Kötü

Jolly Tur'dan son 1 sene içinde aldığım 5. Tatilimdi. Kıbrıs için otel ve uçak aldım bir sebepten dolayı gelecek kişilerden 2 kişinin gelmeyeceğini ilettim biletlerinin iptalini istedim hepimizin biletlerini iptal edip bize komik bir iade bedeli ödediler.

  • profile
1 Destekçi
profile
1.668
24 Haziran 2022

Jolly Tur Mağdur Etti

Beni bu mutlu günümde o kadar mağdur ettiler ki her şeyi burnumdan getirdiler havaalanına gidip elimde bavulumla polis tarafından evime geri gönderildim ve balayında olmam gerekirken şu an evimde oturuyorum bal ayı için Kıbrıs'tan nuhun gemisi adlı otele rezervasyon yaptırmıştık aylar öncesinden tat...

  • profile
1 Destekçi
profile
200
2 gün önce

Jolly Tur İade Ve Değişim De Kur Farkı Kesintisi Yapıyor.

Jolly Tur dan 3 bin EUR dan fazla bir ödeme yaprak tur satın aldım aylar önce, şimdi yeterli kontenjan olmadığı için tur iptal edildi ve ve bana bakiyem tl olarak tanımlandı ya tl olarak iadesini alacağımı veya tl olarak başka tatillerde kullanacağımı söylüyorlar. Aylar önce 3 bin EUR karşılığı ödem...

profile
398
3 hafta önce
profile
Fırat'ın Teşekkür Mesajı
  • 3 hafta önce

“Murat bey çok yardımcı oldu. Tarihleri değiştirerek çözüm bulundu. Teşekkür ederim ilginiz için.”

Jolly Tur İptal Konusunda Yardımcı Olmuyor!

Jolly turdan almış olduğum Kapadokya turumun iptali konusunda yardımcı olmadılar. Son dakika da belli olan ehliyet sınavından kaynaklı olarak 03-01-20...

profile
Nur
474
25 Aralık 2022

Jolly Tur Para İadesi Verilmedi

Jolly Tur Tatili alırken koşulsuz iade Hakkı söylendi. Satış yapıldı para alındı. Daha sonra iptal halkımız yok denildi. Sağlık sorunu dedik rapor istediler. Rapor var dedik. Raporu yollayın dediler mail adresi verilmedi günleri geçirdiler ve en son artık imkanı yok para iadesi olmaz dediler. Yalan...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .