You can visit Xolvieto view global content and find solutions to complaints.
Jolly Tur ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
1 Destekçi
  14 Yorum
Yeni karşılaştırma
ile

Jolly Tur Balkanlar Tur Rehberi Tavrı

979görüntüleme
Emine
Emine 2 hafta önce

Balkan turunda 7 saatlik uzun yolda tur rehberi t** müzik açıp göbek atmak isteyen 4-5 kıza izin verip, bluetooth hoparlör de bağlayıp, izin almadan son ses müzik açıp hoparlörü de benim hizama başımın üstündeki bölmeye koydu. 3. Şarkıda artık buna tepki gösterdiğimde şarkı bitene kadar bekletti. Bu arada insanlar üstümüze çıka çıka koridorda göbek attı. Kendisine, molada, bu yaptığının doğru olmadığını, bu kadar uzun yolculuklarda ancak herkesin onayı ile böyle son ses müzik açabileceğimizi söylediğimde 1 şarkı açtık yeaa şeklinde laubali bir üslupla yalan söyleyerek yanımdan kaçtı. Sonrasında beni hep görmeden geldi. Ben de Şikayetvar ®'a konuyu yazdım. Jolly turdan aradılar. Kendisine de konu iletilmiş olacak ki ''eşime'' şikayetimi geri almam için ısrar etti. Benimle iletişim kurmayan, telafi için hiçbir adım atmayan rehber t** ile ilgili şikayetimi geri almadım. Buna yanıt olarak, turda iyi anlaştığı birkaç kişiyi (göbek atanları) örgütleyerek Şikayetvar'daki şikayet kodumu ve kişisel bilgilerimi paylaşmış ve şikayetime 3 kişi aynı gün rehberi öven yorum yazmış. Ben durumu Türkiye'ye inince maillerime bakınca fark ettim.

Ek olarak dönüşte Tiran'da havalimanına giderken son yarım saatte, aynı kişiler son ses aynı şarkıları açtı, üzerimize çıkarak oynadılar. Şarkı sözlerini bağıra çağıra, ağızlarından tükürükler saçarak söyleyerek bizi taciz ettiler. Bu rehber t** ile beraber önceden planlanmış bir şeydi. Grupta paylaşılan videolarda açıkça görülüyor. Bir tur rehberinin görevi tura katılan her bireyin huzurlu ve güvenli seyahatini sağlamak değil midir? Bu mesleki etik ve ahlaktan bihaber ve yoksun rehber t** bu i kesinlikle yapmamalıdır! Bir turda yolcuları gruplaştırmak ve örgütlemek ne demek? Birkaç kişiyi koruyarak diğerlerinin huzurunu bilinçli bozdurmak nasıl açıklanır.

Jolly Tur Logo
Jolly Tur2 hafta önce

Değerli Misafirimiz, Seyahatinizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Bildiriminiz tarafımıza ulaşmıştır. Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. Görüş, öneri ve sorularınız için https://www.jollytur.com/kurumsal/musteri-hizmetleri İletişim formundan bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Jolly Müşteri İlişkileri

Jolly Tur Logo
Jolly Tur1 hafta önce

Değerli Misafirimiz, Seyahatinizde Jolly Tur’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Departmanımız tarafından bildiriminize yönelik gerekli incelemeler sağlanarak tarafınıza bilgi verilmiş ve bildiriminiz konusunda gerekli tüm işlemler yapılmıştır. Saygılarımızla Jolly Müşteri İlişkileri

 • profile
1 Destekçi
  14 Yorum

14 Yorum

Taşkın
Taşkın1 hafta önce
 

Bu şikayeti tamamen tesadüfen görüyorum ki yazan arkadaşlar ; kavga çıkartıp, turda ki diğer yolculara hakaret edip, insanların üstlerine su dökmüş insanlar. Maalesef olayları ve yaşanan huzursuzluğu kendilerinin çıkarttığını ve turu herkes için çekilmez hale getirmeye çalıştıklarını gizleyerek şikayet yazmışlar. Durum şudur ki bu şikayeti yazan çifti yaşattıklarından dolayı herkes görmezden gelip, yok saymaya çalıştı. Tur Rehberimiz ise o kadar bilgi birikimli ve insan ilişkilerinde o kadar iyi ki bu durumu mükemmel bir şekilde yönetti. Bir kez daha tura gidecek olsam kesinlikle Turgay beyin rehberliğini tercih ederim ki geldiğimden beri dilimden de düşürmedim. Kesinlikle efsane bir rehber. Ancak çift olarak yaptıklarının nasıl yansıdığını göremeyen, bizim görmezden geldiğimiz arkadaşlar bu durumu gruplaşma olarak algılamış. 40 kişi ye karşı 2 kişilik grup diye bir ayrışma olması imkansız.

Emine
Emine1 hafta önce
 

2. Kez rehberi şikayet ettiğim yoruma hemen bazı yolcular görüp yorum yazıyor. Öncelikle yalanlarını başka yerde anlat. 8 saatlik uzun yolda Tepemize hoparlör koyup son ses müzikle otobüste oynayan kişilerin & şikayet edilince profesyonelce hatasını kabul edip telafi etmek yerine, bu hareketi turun son anında havalimanına varmaya yakın tekrarlatan ve şikayetine bazı yolculara kendi lehine yorum yazdıran rehberin buna saygı duymamızı beklemesi komik oluyor. Beraber eğlendiğiniz fest videosunu atarak bu şikayeti tesadüfen görmediğinizi, rehberden haberiniz olduğunu kanıtlamış oldunuz. Gittiğimiz 20küsürüncü yurt dışı seyahatiydi. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Adap bilen her insanla iletişimde kaldık ve iletişime devam ediyoruz, iletişim kurmadıklarımız kendinden bilsin. Bu turda sadece kendinin olduğunu sanan bencil olduğu her tavrından anlaşılan bazı insanlar vardı. İlk defa bundaki gibi bazı düşüncesiz insanlarla bir arada kalmak zorunda kaldığımız için üzgünüm. Bir daha karşılaşmamayı diliyoruz.

Canan
Canan1 hafta önce
 

Bu şikayeti görünce birbirimize haber verdik, yukarıda ki yorumda söylendiği üzere kesinlikle olaylar o kadar farklı aktarılmış ki, sanki insanların üstüne su döken, hakaret eden ve bağıran arkadaşlar bu arkadaşlar değil gibi bir de şikayet yazılmış. Sürekli kavgaya meyilli gezdikleri ve saldırgan tavırları olduğu için biz kesinlikle onları görmezden geldik. Arkadaşında dediği gibi 40 kişiye karşı 2 kişilik bir grup olması imkansız. Yok saydık! Bu durumda da kendilerini yalnız ve öteki hissetmeleri çok normal ve bu durumu onlar yarattı. Farklı turlardan gelen insanlarla aynı mola yerlerindeydik maalesef herkes gördü yaşananları. Tur rehberimizin insan ilişkileri gerçekten çok iyiydi ve görevi olmamasına rağmen turun başında anne kaz gibiydi. Taleplerimiz üzerine yani kendisi bizi kıramayıp, tur dışı akşam gezmelerinde dahi bizi yönlendirmeye ve bilgilendirmeye devam etti. Bunun yanı sıra tarih bilgisi, anlatımı ve enerjisiyle kesinlikle harika bir insan. Önereceğim tek rehber diyebilirim.

Canan
Canan1 hafta önce
 

Bu video yine tur rehberimizin yönlendirmesi ile katılıp deli gibi eğlendiğimiz işkodra beer fest ten siz düşünün artık :)

Niyazi
Niyazi1 hafta önce
 

Keşke sadece iskodra beer fest'de eglenseydiniz. Esas problem olan zaten otobüste de festivali sürdürmeye kalkmaniz. Elma ile armudu ayırmanızı öneririm.

Canan
Canan1 hafta önce
 

Hala yalan beyanlarınıza devam ediyorsunuz biz de uzaktan bakıp gülüyoruz. Hoparlör yok ortada siz hangi hoparlörden bahsediyorsunuz acaba :) amacınız eğlenenleri kinamaksa (40 kisi oluyoruz ki siz hariç turun geri kalanını videolarda da göründüğü gibi sizin delil saydığınız bizim ise bilerek gruba attığımız videolar hani 😃) yapın tabi ama yalan beyanla iftira ve hakaretle ya da fiziksel saldırı sayılacak şekilde insanlara su atarak olmaz. Ne yapalım bizde onca şahitle size hakaret ve tahrik ve saldırıdan dava mi açalım? Neden hatalarınızı kabul edip yalan beyanlar yerine gerçekten işinde iyi olan birine iftira atarak bu yaptıklarınızı percinliyorsunuz anlamış değiliz. Gerçekten yazık. Ha bir de ekte resim var siz yine yoksunuz. Toplu katılımlara uygun olmayabilir bazı insanlar evet ama bu şekilde davranilmamali.

Canan
Canan1 hafta önce
 

Diğer insanlar (siz yani 2 kişi - geri kalan 40 kişi) azınlık çoğunluğa uyar bunu bile biz söylemek durumunda kalıyoruz. Sırf iki kişi problem yarattı, huzuru bozdu, kavga çıkarttı diye eğlenmek için geldiğimiz turda oturacak değildik. Balayı turlarına ya da kültür turlarına katılım sağlamanızı öneririm.

Emine
Emine1 hafta önce
 

Dünyanın birçok kıtasında birçok ülkeye yeterince katılım ve seyahatimiz oldu. Bu tip yolculuklarda rehber tüm katılımcıların huzurunu sağlayacak şekilde süreci yönetmekle sorumludur. Bunu sağlayamadığı için doğal olarak tur şirketinden gereken geri bildirim ve uyarıları aldı.

Canan
Canan1 hafta önce
 

10 yıldır hizmet sektöründeyim ve sizler gibi müşterilerin tavırları ne olur çok net bildiğimden konunun başından beri takipçisi olarak bu tavrı sergileyeceğiniz çok belliydi. Hala olmayan şeyleri olmuş gibi yazmaya devam ediyorsunuz biz de uzaktan bakıp gülüyoruz. Hoparlör yok ortada siz hangi hoparlörden bahsediyorsunuz acaba :) amacınız eğlenenleri kınamaksa (40 kisi oluyoruz ki siz hariç turun geri kalanını videolarda da göründüğü gibi sizin delil saydığınız bizim ise bilerek gruba attığımız videolar hani 😃) yapın tabi ama hakaretle ya da fiziksel saldırı sayılacak şekilde insanlara su atarak olmaz. Bunları neden yazmadınız sikayetinize. Ne yapalım bizde onca şahitle size hakaret ve tahrik ve saldırıdan dava mi açalım? Neden hatalarınızı kabul etmeyip olmayan şeyleri yazarak, çok çok farklılaştırarak yazıyorsunuz? Gerçekten işinde iyi olan birine iftira atarak bu yaptıklarınızı percinliyorsunuz anlamış değiliz. Toplu katılımlara uygun olmayabilir bazı insanlar evet ama bu şekilde davranmak hoş değil.

Emine
Emine1 hafta önce
 

Cevabı yorumda kendiniz vermişsiniz. Sizin de dediğiniz gibi diğer insanları düşüncesizce rahatsız eden bazı insanlar toplu katılımlara uygun değil ne yazık ki, ve evet bence de toplu ortamlarda böyle davranmamalılar. Daha fazla insanı rahatsız etmemek adına umarım bundan sonra savunduğunuz düşünceyi uygularsınız.

Canan
Canan1 hafta önce
 

Diğer insanlar (siz yani 2 kişi - geri kalan 40 kişi) azınlık çoğunluğa uyar bunu bile biz söylemek durumunda kalıyoruz.

Canan
Canan1 hafta önce
 

Olmayan şeyleri yazarsanız hem bir insana haksızlık etmiş hem iftira atmış olursunuz. -Hoparlör yok -üstünüze çıkarak oynamak yok -örgütlenme yok. Ki videolar da da zaten görünüyor her şey! Sadece sizin dışınız da müthiş derece de eğlenen 40 kişilik bir grup ve yarattığınız problemlerin sizlere geri yansıması var. Tekrar soruyorum durduk yere insanların üzerine su döktüğünüzü, hakaret ettiğinizi, bağırdığınızı neden yazmadınız?

Canan
Canan1 hafta önce
 

Lütfen şikayetiniz ve bu yorumlar burada hep kalsın, her giren görsün isteriz 😎

Enes
Enes1 hafta önce
 

Canan isimli arkadaş kim bilmiyorum ama ben. Şikayeti yazan kişi haklı vaziyette otobüs eğlence yeri değildir yapmışlar bir hata bu ülkede olağan şeyler sabırdan başka çaresi yok galiba. Dava açsa şirkete kazanırı diye düşünüyorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • -görüntüleme
 • 1 hafta önce

14 Mayıs İstanbul çıkışlı maşukiye Sapanca Ormanya turunda rehber bilgisiz ve yetersizdi. Öğlen yemeği için gittiğimiz yerde önceden sipariş vermesi gerekirken gittiğimiz yerde siparişler verildi ve 2 saat yemek gelmesini bekledik. Herkese yemek geldikten sonra benim yemeğim bir yarım saat sonra gel...

Devamını oku
profile
 • -görüntüleme
 • 1 hafta önce

Jolly ile Kapadokya turu ayarlayalım dedik, tur rezervasyonu için müşteri temsilcisiyle görüştük telefonda. İnternetten okuduğumuz yorumlarda balon seyretmeye götürmek için bile para alınıyor demişlerdi bunu teyit amaçlı müşteri temsilcisine sorduk, kesinlikle böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve pa...

Devamını oku
profile
 • -görüntüleme
 • 07 Nisan 15:01

2 Nisan kalkışlı GAP turuna katıldık fakat tam bir pişmanlıktı… ekstra turlar rehber tarafından resmen zorunluluk gibi size sunuluyor katılmak istemeyenleri bıraktığı yerden geri dönüp almak istemediğini belirtiyor. Bir gün önce kardan kapalı olan Nemrut’a sırf ticari kaygıdan insanları çıkarıyor ve...

Devamını oku
profile
 • -görüntüleme
 • 28 Mart 17:39

Jolly Tur Batı Karadeniz Tur programının güvenlik zafiyeti için yazıyorum. 26 ve 27 Mart tarihinde Jolly Batı Karadeniz Tur paketi aldık. 27 Mart tarihinde Tur rehberi eşliğinde çarşıda bulunan Çeşmi Cihan balık restoranına öğle yemeği için götürüldük. Yemek sonrası restoran görevlileri ücreti sadec...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 23 Mart 19:38

Jolly Tur ile Doğu Ekspresi (Kars-Erzurum) turuna 18-20 Mart 2022 tarihinde katıldık. Biz Belçika’dan katılan üç öğrenciyiz ve bu tür da yaşamadığımız kadar mağduriyetler yaşadık. Uçak ile Kars'a iniş yaptığımızda bir müze ziyaret ettik, sonra yemek yemeğe gittik ve Ani ye yol aldık. Ani de rehberim...

Devamını oku
profile
 • -görüntüleme
 • 19 Mart 16:52

Çıldır Gölünü görmek için katıldığımız Kars turunda Çıldır Gölüne gitmemek için türlü yalanlar atıldı. 1- Tur rehberi tarafından kendi rızamızla Çıldır Gölüne gitmek istemediğimize dair kağıt imzalamamız istendi. 2- Karayolları Yolu kapamış denildi. Karayollarının yolu kapandığını gösterdik. 3- Göl ...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 07 Ocak 16:12

Jolly Tur'dan günü birlik " Maşukiye Kartepe Kayak Turu İstanbul Çıkışlı Günübirlik " turunu satın aldık. 06.01.2022 tarihinde satın aldım ve bir gün sonra yani bugün 07.01.2022 tarihinde Rehber atanacağını ve bizi arayacağını ilettiler. Tur ise 08.01.2022 tarihinde, ilgili günde Jolly Tur'u aramama...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 05 Kasım 2021 11:31

3. Otel kalitesi (fare çıkan, yemeği yenmeyen & olmayan, buz gibi odalar) *İlk gece kaldığımız otelde (Paluri), salçada yüzen makarna, derili tavuk, lapa pilav, etsiz yahni mevcuttu. Hepsi Buz gibiydi ve doymak adına istesek bile ek porsiyon alınamıyordu. *Son gece kaldığımız otelde (Zitaş) ısıtma s...

Devamını oku
 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 02 Kasım 2021 22:57

Jolly Tur İzmir-Balıkesir-Bursa çıkışlı 29 Ekim Özel Safranbolu, Yedigöller, Amasra, Akçakoca Turunda başladığımız andan itibaren rehberimizin hiçbir yerde bize rehberlik etmemesi, tur programını uygularken isteksiz tavrı, satın aldığımız hizmeti bize sunmamak İçin ayak diretmesi yaşadığımız sorunla...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 02 Kasım 2021 14:07

28 Ekim - 31 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen 3 gece 4 günlük Kapadokya turunu 41**535 plakalı 61 tur kodlu otobüsü ile gerçekleştirdik. İstanbul'dan hareket esnasında yardımcı rehber adı altında üniversite 2. Sınıf bir tıp öğrencisi bizlere eşlik etti. Kapadokya sınırlarına girdiğimizde ise o bölg...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi