25 Ağustos 2018
#10813035

Jet Turizm Sorunu Sonucu Yolculuğumun İptali!

17 Ağustos Cuma günü saat 19.30 için Jet Turizm'den Ankara Hatay aracına bilet almıştım. Hareket saati geldiğinde ortada araç yoktu, hadi neyse bekleyelim dedik araç 1 saat gecikmeli de olsa geldi. Geldi fakat gelen araç Gülen Turizm diye bir aracın üzerine şakacıktan Jet yazılmış haliydi. Neyse dedik bu da olabilir, araca bindik yola çıktık. Araçta klima ve havalandırmaya dair hiçbir şey yok! Hala sabırla bekliyorduk ki bir de ne görelim, hataya giden araç, İstanbul yoluna çıkmasın mı! Şaka gibi... Şoför yolu bilmiyordu, kırmızı ışıkta kalkamıyordu ve "şoförlüğüme laf ettirmem" diye de efeleniyordu. Bu arada araç da zor gidiyor, 40 km/S hızı geçemiyor bunu da belirteyim.


Tüm yolcular isyan ettik, 1 saat gitmiş olduğumuz İstanbul (!) yolunu dönüp Ankara AŞTİ terminaline geri döndük. Bu sırada da şoför, içtiğimiz suları bile helal etmemekte idi. Aracı beğenmiyorsak suyu içmeye ne hakkımız varmış! Tam bir fiyasko. Bu arada şoför beyin telefonda konuştuğu bir yetkili, "ne yap ne et onları buraya geri getirme, bir şekilde ikna et ve Hatay'a götür" diyordu. Fakat biz ikna olmadık. AŞTİ'ye döndüğümüzde ise başka alternatif bir aracın olmadığı, gideceksek bununla gideceğimizi, olmadı Aksaray'a kadar gidip orada bir çaresine (?) Bakılacağı hatta Aksaray'da bize bir yemek ısmarlayabileceklerini (sanki yemek yemeye geldik) (şaka gibi) teklif ettiler.


Zabıtanın gelmesi ile de olay iyice büyüdü. Birkaç saatlik tartışmanın ardından ben biletimin iadesini isteyip, Ankara'daki evime döndüm. Bayram ziyaretine gitmek için çıktığım yolu tekrar bilet bulamadığım için 3 gün ertelemek zorunda kaldım. Benim yine de gidecek bir evim vardı, o gece o tartışmaların sonunda Ankara'da yaşamayan Ankara'da gidecek yeri olmayan ve geceyi yolda geçirmeyi planlayan insanların nasıl bir çözüm bulduğu hakkında ise fikrim yok. Diyeceğim o ki, jet pişmanlıktır.

Ferhan Ferhan 952 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler