06 Haziran 2015

İzmirgaz Ayrımcılığın, Plansızlığın, Koordinesizliğin Olduğu Kurum.

06.06.2015 tarihi itibariyle İzmir Buca ilçesinde doğalgaz boru hattı döşemesi yapılmış ancak sokak planlaması tüketicileri mahalleliyi mağdur edecek bir vaziyette planlanmıştır. Bu planlamadan hiçbir mahalle sakininin haberi yoktur.

Oturduğumuz sokakta boru hattı döşenmemiş olmasına karşın üst sokağımızda alt sokağımızda boru döşenmiştir. İzmirgazı aradığımızda %51 çoğunluk diyor ama boru hattı döşenen hiçbir sokakta hiç bir zaman %51 çoğunluk olmamış aksine 2 3 dilekçeden başka başvuru yoktur.

Neye, kime göre sokakları planlamışlardır. Hiçbir bilgi yok hiçbir planlamaya mahalleliye sorulmuyor. Buca Göksu mahallesi sakinleri İzmir gazdan dolayı mağdur olmuştur.

Yavuz 553 Okunma

Cevaplar

  • Yavuz13 Haziran 2015

    Sayin İzmirgaz genel mudurlugu; Peki 637/30 sokak ile 637/38 sokağın tamaminda hiçbir talep olmadan dogalgaz boru hattı dosemesi yapilmisken 637/14 sokak ile 692/3 sokağın belirli bir kismina yine herhangi bir talep olmadan boru hattı dosemesi yapılmıştır. Haritadan baktiginizda bulunduğum sokağın yukarida belirtilen sokaklarin tam ortasinda bulundugu ve tüm jeolojik yapilarin da semtimiz için ayni ozellik arzettigi ilgili belgelerde mevcut iken bizim sokagimiz neden planlamaya dahil edilmiyor. Belirttiginiz şekilde olsa bir sokağın yarisina dosenme ihtimali mantikli mi? %51 cogunluk tüm sokağı kapsamiyor mu? Bir tüketici olarak burada yapılan ayrimcilik ve haksizligi gerek tüketici hakem heyeti gerekse tüketici haklari mahkemesinde arayacagimi belirtirken verilen cevapin tamamen gecistirme olarak anlaşıldığını bilgilerinize sunarim.

  • İzmir Doğalgaz Temsilcisi12 Haziran 2015

    Sayın Müşterimiz, Talebiniz ifade ettiğiniz yazınız üzerine yapılan incelemede sokağınız ile ilgili toplu başvuruların yapıldığı görülmektedir. Doğalgazı yaygınlaştırma çalışmalarımız her yıl belirlenen yatırım programı kapsamında devam etmektedir. Bu anlamda, kurumumuza iletilen tüm talepler titizlikle incelenerek kayıt altına alınmaktadır. Belirtmiş olduğunuz bölgeyle ilgili çalışma planı yapıldığında sistemimizde kayıtlı bulunan iletişim bilgileri üzerinden bölge sakinlerine telefonla ve doğrudan iletişim yöntemiyle bilgi verilecektir. Ayrıca belirtmek isteriz ki; kurumumuzun yatırım programı teknik gerekçeler çerçevesinde belirlenmekte olup, yazınızda ifade ettiğiniz şekilde herhangi bir ayrım söz konusu değildir. Kurumumuzun daha önce gerçekleştirdiği yatırım bölgelerine bakıldığında bu durum açıkça görülebilir Talep, öneri ve şikâyetleriniz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezi : 444 33 35 Faks : 449 50 50 E-mail : [email protected] Link : http://www.izmirgaz.com.tr/bilgiedinme.html Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön