İzmir Teknik Servis Arızalı Buzdolabı

Faik Faik 14 Haziran 2019 15:14

Siemens marka buzdolabımın sürekli çalışması ve soğutmaması nedeniyle,10.06.2019 'da yaptığım arama sonucu servisten gelen elamanca gaz kaçağı kontrolü yapmadan, gözle yaptıkları üstünkörü tespitleri sonucu, sistemde tıkanma olduğu, bu nedenle dolabın servise götürülmesi gerektiği, tıkanma açılmazsa dolabın çöpe gideceği belirtilerek 900 TL talep edilmiştir. Talep edilen ücretin yüksekliği ve akıbetinin ne olacağı sonucuyla tarafımdan kabul edilmeyen bu durum sonucu 65 TL servis ücreti tahsil edilmiştir. Bilahare özel bir servisin yaptığı kontrolde gaz kaçağı olduğu tespit edilerek gerekli onarım ve gaz yüklemesi yapılarak cüzi bir ücret karşılığı onarım tamamlanmıştır.

Servis elemanın gaz kaçağı kontrolü yapmadan yüksek bir fiyat talep ederek bir şey yapmadan servis ücretini alarak aldatması, üstelik soğutucu iç kapak vidası yatağını kırarak dolaba zarar vermesi bir tüketici olarak şahsımı üzdüğü gibi, daha önce de benzer durumu yaşamam nedeniyle marka servislerine olan güveni yok etmiştir.

Haksız olarak tahsil 65 TL'nin tarafıma iadesini, bu duruma sebebiyet veren servis elemanınızın dikkatinin çekilmesi ve neticenin tarafıma bildirilmesi için gereğini rica ederim. Ayrıca yüksek tamir ücreti talep ederek mağdur durumda olan tüketicinin vazgeçmesini sağlayarak haksız olarak servis ücreti tahsil edilmesi art niyete kapı aralamakta olduğu kanaatindeyim.

13.06.2019. ** @hotmail. Com Not: Servis Bakım Formu Ta.:10.06.2019 Makbuz no.:599.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler