16 Mayıs
#11979581

İzmir Konak Belediyesi Vergisini ‘’Zamanında’’ Ödeyen Bir Vatandaşın Hali!

Konu: Vergisini ‘’zamanında’’ ödeyen bir vatandaşın başına gelenler...


2018 senesi emlak vergisini 547,80 TL tutarı, zamanında 18.05.2018 tarihinde, Karabağlar-İzmir Belediyesi’nin bir banka hesabına havale ettim.
Banka dekontu ektedir.


Başıma gelenler:
1- 2019 senesine ait emlak vergisini zamanında ödemek için, Karabağlar Belediyesi’nin internet sayfası borç sorgulama kısmına baktığımda, bir sene önce zamanında ödediğim 2018 senesi vergisinin ödenmediği ve cezalı olarak ödemem gerektiği yazılıydı. Olacak şey değil.
2- Yazdığım sayısız E-mail’lere hiçbir cevap alamadığım Karabağ Belediyesi’ne mecburen telefon ile ulaşabildim ve ilgili memura durumu bir kere daha ifade ettim.
3- Telefondaki ilgili memur, zamanında ödediğim 2018 senesi emlak vergisi 547,80 TL miktarının yanlışlıkla Konak Belediyesi hesabına gittiğini, bunun düzeltilmesi için de bu miktarın Konak Belediyesi’nden Karabağlar Belediyesi hesabına gelmesi gerektiğini söyledi ve bunun için benim Konak Belediyesi’ne ayrıca başvurmam gerektiğini söyledi. Yani, bir sene önce ödediğim vergi miktarı henüz Karabağlar Belediyesi’ne ulaşmamış.
Ve Konak Belediyesi kendilerine ait olmayan bir ödemeyi, bir seneden beri ilgili Karabağlar Belediyesi hesaplarına geri ödemiyorlar? İnanılır gibi değil.
4- Bunun üzerine, Konak Belediyesi’ne iki kere [email protected] E-Mail adresine E-Mail ile ve Konak Belediyesi hemşehri iletişim merkezine yazılı olarak,
Karabağ Belediyesi memurunun bana söylediği durumu ilettim.
Yani, yanlışlıkla Konak Belediyesi hesabına işlenen 2018 senesi 547,80 TL emlak vergi miktarının, Karabağlar Belediyesi banka hesabına gönderilmesini arz ettim.


Şikayetim:
1- Yazdığım yazılı başvurulara Konak Belediyesi’nden bugüne kadar hiçbir cevap alamadım.
2- Konak Belediyesi, yanlışlıkla kendi hesaplarına işlenen 18.05.2018 senesinde ödediğim vergi miktarı olan 547,80 TL'yi Karabağ Belediyesi hesaplarına, bugüne kadar iade etmemiştir.
3- Tek kelimeyle ‘’çaresiz’’ kaldım.

Öcel Öcel 370 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler